сишәмбе

Татарстанда ел башыннан «Чиста һава» операциясе кысаларында 1637 автотранспорт чарасы тикшерелде. Экологиялелек буенча тикшерүне аларның 55се уза алмады, бу 3,4% туры килә.

җомга

Татарстанда 1300дән артык автомобильнең экологик яктан чиста булуын тикшерделәр инде. Бу юлы «Чиста һава» операциясе кысаларында рейд Түбән Камада узды.

чәршәмбе

1312 автотранспорт чарасын Экология министрлыгы хезмәткәрләре Татарстан Республикасы буенча Эчке эшләр министрлыгының Дәүләт автоиспекциясе һәм Идел буе федераль округы буенча Ространснадзорның төбәкара территориаль идарәсе инспекторлары белән бергә тикшерделәр.

җомга

Татарстанда меңнән артык автотранспорт чарасының экологик яктан чиста булуын тикшерделәр инде.  Бу юлы рейдлар Чаллы һәм Әлмәт районында узды.

июнь, 2024 ел
пәнҗешәмбе

«Чиста һава» операциясе башланганнан бирле Экология министрлыгы белгечләре 458 автомобильне тикшергән. Рейдлар 1 июньнән Татарстан Республикасы буенча Эчке эшләр министрлыгының Дәүләт автоинспекциясе, ә 2024 елдан - Идел буе федераль округы буенча Ространснадзорның төбәкара территориаль идарәсе белән берлектә бара.

июнь, 2024 ел
пәнҗешәмбе

Экология министрлыгының Үзәк идарәсе инспекторлары Идел буе федераль округы буенча транспорт өлкәсендә күзәтчелек буенча федераль хезмәтнең төбәкара идарәсе хезмәткәрләре белән берлектә «Малиновка» дәүләт авто инспекциясе постына чыктылар.

октябрь, 2023 ел
дүшәмбе

Татарстан Республикасында «Чиста һава» операциясенә йомгак ясалды. Ел саен ТР Экология министрлыгы, ТР буенча ЭЭМ ЮХИДИ хезмәткәрләре белән берлектә, атмосфера һавасына автомобильләрдән чыккан газларның тискәре йогынтысын кисәтү өчен автотранспортны тикшерү буенча рейдлар оештыра.

июль, 2023 ел
сишәмбе

ТР Экология министрлыгының территориаль идарәләре инспекторлары һәм ТР буенча Эчке эшләр министрлыгының ЮХИДИ идарәсе хезмәткәрләре төтен газларында пычраткыч матдәләр буенча нормалардан артып киткән транспорт чараларын ачыклауны дәвам итәләр.

сентябрь, 2020 ел
сишәмбе

«Чиста һава» операциясе бетеп килә.  10 июльдә башланып киткән чара кысаларында ТР Экология һәм табигать ресурслары министрлыгы инспекторлары тарафыннан, ТР буенча ЭЭМ ЮХИДИ идарәсе хезмәткәрләре белән берлектә, транспорт чарасыннан чыккан газларның чисталыгы буенча меңнәрчә автомобиль тикшерелгән.