сишәмбе

Санитар-экологик икеайлык кысаларында ТР Экология һәм табигать  ресурслары министрлыгының Ык буе территориаль идарәсе инспекторлары һәм «Юл хәрәкәте иминлеге» ДБУ хезмәткәрләре Азнакай районы территориясендә юл сервисы объектларының, бүлеп бирелгән полосаларның һәм гомуми файдаланудагы автомобиль юлларының санитар-экологик торышын контрольдә тоту буенча уртак рейд үткәрделәр.

Соңгы биш елда, табигатьне саклау чаралары ярдәмендә, Татарстан Республикасында 58 млрд сумнан артык зыян булдырылмаган, 2,3 млн кеше өчен экологик яшәү шартлары яхшыртылган. Бу хакта бүген Министрлар Кабинетында узган брифингта экология министры Александр Шадриков сөйләде.

Санитар-экологик икеайлык кысаларында ТР Экология министрлыгының Идел аръягы территориаль идарәсе инспекторлары Тәтеш шәһәрендә рөхсәтсез чүплек таптылар. Чүпләнгән участокның мәйданы 127 кв. м тәшкил итә, чүплекнең күләме 9 куб. м.

сишәмбе

1 апрельдә башланган традицион санитар-экологик икеайлыкта 586 меңнән артык татарстанлы катнашты. Эшләргә 16 меңнән артык махсус техника берәмлеге җәлеп ителгән. 633 мең агач һәм куак утыртылган.

дүшәмбе

Санитар-экологик икеайлык кысаларында ТР Экология һәм табигать  ресурслары министрлыгының Көньяк-Көнчыгыш территориаль идарәсе инспекторлары һәм «Юл хәрәкәте иминлеге» ДБУ хезмәткәрләре Чирмешән районы территориясендә юл сервисы объектларының, бүлеп бирелгән полосаларның һәм гомуми файдаланудагы автомобиль юлларының санитар-экологик торышын контрольдә тоту буенча уртак рейд үткәрделәр.

шимбә

Экологик чараның арадаш нәтиҗәләре турында ТР экология министры Александр Шадриков ТР Хөкүмәте Йортында узган традицион киңәшмәдә сөйләде.

шимбә

Өмә  «Чиста уеннар» форматында узды, 154 команда катнашты. Ведомстволар хезмәткәрләре, иҗтимагый оешмалар вәкилләре, студентлар һәм битараф булмаган гражданнар «Рус-алман Швейцариясе» төбәк әһәмиятендәге табигый һәйкәле территориясендә чисталык урнаштырырга күтәренке кәеф белән килде. Барлык катнашучыларны иртәдән үк «Яшел зарядка»да көттеләр, моннан тыш, оештыручылар Казан халкы өчен интерактивлар, мастер-класслар һәм саф һавада экодәрес әзерләде.

сишәмбе

29 апрель көнне санитария-экология икеайлыгы кысаларындагы Үзәк республика өмәсенә чакырабыз. Ул «Рус-Алман Швейцариясе» махсус сакланылучы табигать территорияләрендә узачак.

дүшәмбе

Санитар-экология икеайлыгы кысаларында территориаль идарәләрнең экологлары, активистлар, волонтерлар һәм битараф булмаган кешеләр акцияләрдә актив катнаша һәм Татарстан Республикасы районнарында тәртип урнаштыруны дәвам итә.

Санитар-экология икеайлыгы кысаларында Татарстан районнарына тагын бер авиатикшерү уздырдылар. 23 апрельдә рейд барышында Казан шәһәре, Биектау, Әтнә, Арча, Балтач, Кукмара, Саба, Теләче һәм Питрәч районнары территорияләре каралды.