июнь, 2021 ел
җомга

Татарстан Республикасы Экология һәм табигать ресурслары министрлыгының территориаль идарәләре белгечләре, муниципаль берәмлекләр вәкилләре белән берлектә, «Эковесна-2021» республика конкурсының район этабында җиңүчеләрне бүләкләде.

Тэги: Competition

июнь, 2021 ел
сишәмбе

Санитар-экологик икеайлык тәмамланды. Исегезгә төшерәбез, республика территориясен чистарту буенча чаралар 1 апрельдә башланган иде һәм 31 майга кадәр үткәрелде. Ике ай дәвамында муниципаль берәмлекләр, табигать саклау хезмәтләре, профильле министрлыклар һәм ведомстволар, предприятиеләр һәм оешмалар, битараф булмаган халык санитар-экологик тәртип урнаштыру буенча эш алып барды.

май, 2021 ел
җомга

Чарада ТР Экология министрлыгының Үзәк территориаль идарәсе хезмәткәрләре катнашкан. Дәреснең беренче өлешендә кече төркем балалары «Ручеек» дип исемләнгән спектакль әзерләгән, анда табигатьтә су әйләнеше турында сүз барган.

май, 2021 ел
чәршәмбе

«Ут белән шаярма!» – «Не играй с огнем!» – 5 нче номерлы «Солнышко» балалар бакчасында шундый исем белән татар телендә театральләштерелгән тамаша булган.

чәршәмбе

Буа шәһәренең «Теремок» балалар бакчасында өлкән төркемдә тәрбияләнүче балаларны тантаналы рәвештә эколятка багышлау чарасы үткәрелгән. Чарада Татарстан Республикасы Экология һәм табигать ресурслары министрлыгының Идел аръягы территориаль идарәсе белгечләре катнашкан.

сишәмбе

Үсеп килүче буынга экологик тәрбия бирүгә зур игътибар бирелә хәзер. Бу процесс мавыктыргыч, кызыклы һәм танып-белүле булсын өчен, педагоглар төрле эш формаларын куллана.

дүшәмбе

Кызыклы уеннар уйнап, табышмаклар чишеп, шигырьләр сөйләп, җырлар җырлаганнар. Буа шәһәренең «Светофорик» һәм «Сказка» мәктәпкәчә белем бирү учреждениеләрендә экология дәресләре узган.

шимбә

Бүген Нокса урманында республика үзәк өмәсе нәтиҗәле һәм күңелле узды. 1 меңнән артык кеше – ведомство хезмәткәрләре, иҗтимагый оешмалар вәкилләре, студентлар һәм битараф булмаган гражданнар чисталык урнаштырды һәм уңай хис-тойгылар туплады. Табигать саклау чарасында Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов катнашты.

пәнҗешәмбе

24 апрельдә республиканың муниципаль районнарында һәм шәһәрләрендә республика өмәсе узачак. Территорияләрне чистарту буенча традицион чаралар санитар-экологик икеайлык һәм «Эковесна 2021» республика акциясе кысаларында узачак.