апрель, 2024 ел
чәршәмбе

28 апрельдә ярларны җыештыру буенча «Россия суы» бөтенроссия акциясе старт ала, ул «Экология» илкүләм проекты кысаларында гамәлгә ашырыла.

апрель, 2024 ел
чәршәмбе

Утырышта традиция буенча Росводресурслар, Росрыболовство, Росморречфлот, Россия гадәттән тыш хәлләр министрлыгы, Россия Авыл хуҗалыгы министрлыгы, Россия Табигать министрлыгы, Росгидромет, Ростехнадзор, «Бердәм энергетика системасының система операторы» АҖ,, «РусГидро» ААҖ, «Татэнерго» АҖ территориаль органнары һәм Идел-Кама бассейны чикләрендә урнашкан субъектларның башкарма хакимият органнары вәкилләре катнашты.

июнь, 2023 ел
дүшәмбе

Татарстан Экологлар көненә багышланган төбәкара экомарафонга кушылды. Чаллыда «Экология» илкүләм проектының «Экосистема: яшел эшләр марафоны» һәм «Россия суы» бөтенроссия экология акциясе кысаларында Кама, Мәләкәс һәм Шилнә елгалары ярларын чистарту узды. Оештыручылар - шәһәр администрациясе белән берлектә ТР Экология министрлыгының Кама буе территориаль идарәсе.

сентябрь, 2022 ел
пәнҗешәмбе

Бүген Юдино бистәсендәге Изумрудное күлендә 17 сентябрьдә узачак өмәгә теркәлүнең соңгы көне. Экологик акция «Чиста уеннар» квест-уен форматында узачак.

август, 2022 ел
җомга

Бүген Казанның Адмиралтейство бистәсендә Идел ярын җыештырырга йөздән артык битараф булмаган кеше килде. Яр буе һәм су асты зонасында Рус география җәмгыятенең  төбәк бүлекчәсе дайверлары, ТР Экология һәм табигать ресурслары министрлыгы хезмәткәрләре, «Чиста булачак» иҗтимагый хәрәкәте активистлары, эре предприятиеләр вәкилләре, волонтерлар һәм республикабызның битараф булмаган барлык кешеләре тәртип урнаштырдылар.

апрель, 2022 ел
сишәмбе

Берничә көн дәвамында активистлар һәм волонтерлар «Экология» илкүләм проектының «Уникаль су объектларын саклау» федераль проекты кысаларында Мәләкәс, Чаллы һәм Кама елгаларының яр буе зоналарын җыештырган.

апрель, 2022 ел
пәнҗешәмбе

Яңа Чәчкап авыл җирлегендә яшәүчеләр санитария-экология икеайлыгы һәм «Россия суы» акциясе кысаларында, Лоща елгасының яр буе полосасын чүптән чистартты.  Барлыгы 60 килограммга якын чүп җыелды.

декабрь, 2020 ел
дүшәмбе

Россия Федерациясе Табигать ресурслары һәм экология министрлыгы ярларны җыештыру буенча «Вода России» бөтенроссия акциясенә йомгак ясады. Ел нәтиҗәләре буенча Татарстан Республикасы төбәкләр рейтингында 3 нче урынны алган.