декабрь, 2023 ел
җомга

Азнакай районы территориясен тикшерү барышында Татарстан Республикасы Экология һәм табигать ресурслары министрлыгының Ык буе территориаль идарәсе инспекторлары рөхсәтсез кар урнаштыруның дүрт урынын ачыклаганнар. Азнакайда Шәйхетдинов һәм Солтангалиев урамнарында кар чүплекләре теркәлгән.

декабрь, 2023 ел
җомга

ТР Экология һәм табигать ресурслары министрлыгының Ык буе территориаль идарәсе инспекторлары Лениногорск тракты буенча юл буенда рөхсәтсез калдыклар җыю урынын ачыклаганнар.

ноябрь, 2023 ел
чәршәмбе

Татарстан Республикасы Экология һәм табигать ресурслары министрлыгының Ык буе территориаль идарәсе инспекторлары Азнакай районын мониторинглау барышында рөхсәтсез калдыклар җыю урынын ачыклаганнар.

ноябрь, 2023 ел
дүшәмбе

Татарстанның Экология һәм табигать ресурслары министрлыгының Ык буе территориаль идарәсе инспекторлары Лениногорск тракты буенча юл буенда рөхсәтсез төзелеш калдыкларын җыю урынын ачыклаганнар.

октябрь, 2023 ел

октябрь, 2023 ел
сишәмбе

Кама аръягы территориаль идарәсе белгечләре Түбән Кама шәһәренең 29 нчы мәктәпнең беренче сыйныф укучыларына туган як экологиясе турында җентекләп сөйләде.

сентябрь, 2023 ел
дүшәмбе

Мөслим районын тикшерү барышында ТР Экология министрлыгының Ык буе территориаль идарәсе инспекторлары Елгабаш авылы янында рөхсәтсез калдыклар җыю урынын  ачыкладылар. Пычранган участокның мәйданы 340 кв.м тәшкил итә, чүплекнең күләме – 120 куб.м.

сентябрь, 2023 ел
пәнҗешәмбе

Азнакай районы территориясен тикшерү барышында ТР Экология министрлыгының Ык буе территориаль идарәсе инспекторлары Кәкре Елга авыл җирлеге территориясендә рөхсәтсез калдыклар җыюны ачыклаганнар.

август, 2023 ел
пәнҗешәмбе

Кама яны территориаль идарәсе башлыгы Наил Гарипов Актаныш районы җирле үзидарә органнары вәкилләре һәм эшкуарлары катнашында киңәшмә үткәрде. Очрашуда төбәктә экологик куркынычсызлык мәсьәләләре буенча фикер алыштылар һәм әйләнә-тирәлекнең сыйфат күрсәткечләренә ирешү, җир асты байлыкларыннан файдалану, судан файдалану мәсьәләләрен аңлаттылар. Кама яны территориаль идарәсе җитәкчесе шулай ук әйләнә-тирә мохиткә тискәре йогынты ясый торган объектларны исәпкә куюның мөһимлеген дә билгеләп үтте.

август, 2023 ел
чәршәмбе

Баулы районы территориясен тикшерү барышында ТР Экология министрлыгының Ык буе территориаль идарәсе инспекторлары Татар Кандызы авыл җирлегендә рөхсәтсез калдыклар урнаштыруны ачыклаганнар. Чүпләнгән территориянең мәйданы – 535 кв. м, чүплекнең күләме 60 куб. м тәшкил итә.