җомга

Татарстанда макулатура җыю буенча #БумБатл россиякүләм акциясе дәвам итә. Беренчел нәтиҗәләр буенча безнең республика бу конкурста алда бара, әмма барысы да үзгәрергә мөмкин, шуңа күрә Татарстанга ярдәм итү бик мөһим. 15 ноябрьгә кадәр һәркем катнашучы була һәм гомуми эшкә үз өлешен кертә ала. Тукай районында лидерлык өчен көрәшкә районның барлык гомуми белем бирү учреждениеләре дә кушылган. Беренче лидерлар да бар.

пәнҗешәмбе

Бүген, Бөтендөнья кәгазьсез бер көндә, күләмле «БумБатл» Бөтенроссия акциясенең беренче арадаш нәтиҗәләре билгеле булды. Татарстан катнашучылар саны буенча да, җыелган макулатура саны буенча да Россиянең барлык төбәкләре арасында беренче урында тора.

сишәмбе

Акция 10 октябрьдән 15 ноябрьгә кадәр «Экология» илкүләм проектына ярдәм йөзеннән узачак.

ноябрь, 2022 ел
пәнҗешәмбе

Татарстан Россиянең 10 топ төбәгенә керде. Ике ай эчендә «Экология»  илкүләм проектын хуплап уза торган #БумБатл бөтенроссия акциясендә катнашучылар 63,4 тонна макулатура җыйдылар һәм эшкәртүгә тапшырдылар.

октябрь, 2022 ел
пәнҗешәмбе

Татарстан Республикасы макулатурасын җыю буенча  #БумБатл бөтенроссия акциясендә катнаша, ул «Экология»  илкүләм проектын хуплап үткәрелә. Беренче ай нәтиҗәләре буенча төбәктә яшәүчеләр 11,9 тонна макулатура җыйды һәм Татарстан Россиянең топ-10 төбәге арасына керде.

октябрь, 2022 ел
сишәмбе

#БумБатл макулатура җыю акциясе 2022 елның 15 сентябреннән 15 ноябренә кадәр илнең барлык төбәкләрендә «Экология» илкүләм проектына ярдәм күрсәтү кысаларында уза.