ноябрь, 2023 ел
җомга

Бүген тәҗрибә уртаклашу семинар-киңәшмәсе кысаларында, анда төбәкләр «Экология» илкүләм проекты кысаларында агынты суларны чистарту буенча үз проектларын тәкъдим итәләр, Россиянең экология министры урынбасары Павел Барышев Татарстан экология министры Александр Шадриков белән бергә семинарга оештырылган күргәзмәне карадылар.  Биредә су объектларын мониторинглау буенча инновацион эшләнмәләр дә тәкъдим ителде.

декабрь, 2022 ел
дүшәмбе

Экология һәм табигать ресурслары министры урынбасары Егор Тарнавский һәм Казан районара табигатьне саклау прокуроры Денис Александров «Экология»  илкүләм проекты кысаларында гамәлгә ашырыла торган объектлардагы эшләрнең барышы белән танышты.

сентябрь, 2022 ел
сишәмбе

Кама елгасы ярында, «Чаллы Яр» торак комплексы янында шәһәр плоггинг-узышы узды. Анда ТР Экология һәм табигать ресурслары министрлыгы инспекторлары да катнашты. 45 минут эчендә 200 катнашучы 1620 килограмм чүп-чар җыйды. Чаллы халкы, биш кешедән торган командаларга берләшеп, чүп-чарны җыеп кына калмыйча, аны алга таба эшкәртү өчен сортларга да аерды.

декабрь, 2021 ел
шимбә

Бүген, 5 декабрьдә билгеләп үтелә торган Волонтёр көне алдыннан  «Экология» илкүләм проекты  («Уникаль су объектларын саклау» федераль проекты) кысаларында ярларны җыештыру буенча «Вода России» бөтенроссия акциясенә йомгак ясалды. 2021 ел нәтиҗәләре буенча Татарстан 1 урынны яулады. Яр буе территорияләрен чистарту буенча масштаблы чараларда 276 мең татарстанлы катнашкан. 10 мең км яр буе линиясе чистартылган, 37,6 мең куб.м. чүп-чар җыелган.

октябрь, 2021 ел
җомга

Бүген Татарстан Президенты Дәүләт Советына еллык юллама белән чыгыш ясады, дип хәбәр ителә ТР Президенты сайтында.

Республика башлыгы билгеләп үткәнчә, яшәү өчен уңайлы шартларның мөһим өлеше – уңайлы әйләнә-тирә мохит.

сентябрь, 2021 ел
җомга

Чара «Экология» илкүләм проектының «Уникаль су объектларын саклау» федераль проекты кысаларында оештырылды.

сентябрь, 2021 ел
чәршәмбе

Алабугалылар «Экология» илкүләм проектының «Уникаль су обьекталарын саклау» федераль проекты кысаларында Чебурашка паркында оештырылган экомарафонда катнашты.

чәршәмбе

Табигать саклау чаралары алып барыла торган объектларны атна саен карап чыгу кысаларында ТР экология министры урынбасары Егор Тарнавский республиканың өч районында булды. Сәфәр Саба, Кукмара районнарына һәм Мамадыш шәһәренә Территорияләрнең инвестиция үсеше фонды генераль директоры урынбасары Руслан Гаджиев белән бергә барды.

пәнҗешәмбе

6 сентябрьдә «Экология» илкүләм проектына теләктәшлек йөзеннән автоярыш узачак, дип хәбәр ителә Россия Федерациясе Табигый байлыклар һәм экология министрлыгы сайтында.

дүшәмбе

Автокалада яшәүчеләр, активистлар һәм иҗтимагый оешма вәкилләре Кыңгыраулы күпер янындагы Мәләкәс елгасы яр буе зонасын чистарткан. «Россия суы» табигатьне саклау акциясе «Экология» илкүләм проекты кысаларында узган.