июль, 2024 ел
дүшәмбе

Узган атнада Татарстан Республикасы Экология һәм табигать ресурслары министрлыгының Кама яны территориаль идарәсенә Чаллы шәһәренә атмосфера һавасының сыйфатына кагылышлы берничә мөрәҗәгать килде. Комсомол районының ГЭС, ЗЯБ, Сидоровка поселокларында яшәүчеләр начар исләргә зарлана.

июнь, 2024 ел
җомга

15-21 июньдә атмосфера һавасының пычрануын контрольдә тоту автомат станцияләре (АСКЗА) артыклыкларны теркәгән

июль, 2020 ел
пәнҗешәмбе

Узган тәүлектә Татарстан территориясендә – Әлмәттә сәүдә-күңел ачу комплексында һәм Казанның Промышленная урамы, 3 адресы буенча урнашкан бинада берьюлы 2 янгын чыккан. Һаваның торышын бәяләү максатында, һәлакәт булган урыннарда экологлар да оператив эшләде.

декабрь, 2019 ел
сишәмбе

Татарстан экологлары, хәзерге вакытта гамәлдә булып килүче Атмосфера һавасы торышын күзәтүнең  территориаль системасын үстерү максатыннан чыгып, Россия һәм чит илләрнең алдынгы тәҗрибәсен өйрәнүне дәвам итә. Бүген Татарстан Республикасы Экология һәм табигать ресурслары министрлыгында “ТИОН” компанияләре төркеме вәкилләре белән очрашу үткәрелде.

октябрь, 2019 ел
пәнҗешәмбе

Бүген Татарстан Республикасы Экология һәм табигать ресурслары министрлыгында Финляндиянең Vaisala компаниясе вәкиле белән һава сыйфатын мониторинглау мәсьәләләре каралды. Үлчәү-исәпләү датчиклары белән тәэмин итүче бик зур корпорация бу.