шимбә

Бүген Татарстан Республикасы «Чиста ярлар» марафонына кушылды. «Россия суы» бөтенроссия акциясе кысаларында елгалар һәм күлләрнең ярларын чүп-чардан чистарту буенча волонтерлык чаралары бер үк вакытта бөтен Россия буйлап уза.

пәнҗешәмбе

Бүген Горки-Әмәт урманында калдыкларны сортларга аеру һәм эшкәртү буенча интерактив экспозиция ачылды. Республика башкаласында «Казан – калдыкларсыз шәһәр» проекты кысаларында яңа белем бирү пространствосы барлыкка килде.

дүшәмбе

Шәһәрне төзекләндерүгә үз өлешен кертергә теләүчеләр өчен! 2020 елның 17 октябрендә, 10 сәгатьтә Адмиралтейство бистәсе районында Казансу елгасының яр буе территориясен чистарту акциясе узачак.

сентябрь, 2020 ел
чәршәмбе

Алабуга шәһәрендә яшәүчеләр 7 мең кв. метрлы яр буе территориясен чистарткан. Акция барышында «Экология» илкүләм проектының «Уникаль су объектларын саклау» федераль проектына ярдәм йөзеннән, Туйма елгасының яр буе зонасы һәм «Шишкин буалары» тәртипкә китерелгән.

сентябрь, 2020 ел
сишәмбе

Шәһәр кешеләр яши торган киңлек, яшәеш киңлеге. Ел саен, 22 сентябрьдә бөтен дөнья буенча шундый девиз белән Автомобильсез бер көн билгеләп үтелә. Бәйрәм трамвай, троллейбус, автобус, метро һәм башка төр җәмәгать транспорты, шулай ук велосипед һәм җәяү йөрү өчен автомобильләрдән файдалануны киметүгә юнәлдерелгән.

август, 2020 ел
җомга

«Татарстан Республикасы балалар оешмалары советы» төбәк иҗтимагый оешмасы, «Чиста булачак» республика яшьләр оешмасы белән берлектә, «Чиста уеннар» квест-уенында катнашырга чакыра.

июль, 2020 ел
пәнҗешәмбе

Бүген «Экология» илкүләм проектының «Уникаль су объектларын саклау» федераль проекты кысаларында ТР Экология һәм табигать ресурслары министрлыгы хезмәткәрләре, Рус география җәмгыяте вәкилләре, «Чиста булачак» республика яшьләр экологик хәрәкәте волонтерлары, шулай ук Авиатөзелеш районында яшәүче битараф булмаган кешеләр шәһәр халкының яраткан ял итү урынын чистарткан.

июль, 2020 ел
пәнҗешәмбе

Иртәгә Казанның Авиатөзелеш районындагы Лесное күлендә экологик акция узачак. Рус география җәмгыятенең Татарстан Республикасындагы төбәк бүлекчәсе волонтерлары яр буе территориясен тәртипкә китерәчәк, А.А.Леонов исемендәге су асты тикшеренү отряды аквалангистлары күл төбен чистартачак.

апрель, 2020 ел
пәнҗешәмбе

Россия Федерациясендә барлыкка килгән санитар-эпидемиологик вәзгыятькә бәйле рәвештә, Татарстан Республикасы гомуми белем бирү оешмалары арасында «Duracell белән батарейка тапшыр» дип аталган батарейка җыю акциясенең икенче этабы 2020 елның көзенә күчерелә.

ноябрь, 2019 ел
җомга

Кирәксез кием-салымнан файда китерерлек итеп котылганнар. Әлмәттә үсентеләргә алмашка кием-салым җыю акциясе булып узган. Чараның максаты – агач кисүне киметеп, илебезнең яшел байлыгын саклап калу. “Шәһәребездә яшәүчеләргә әлеге акция бик тә ошый.