июль, 2021 ел
дүшәмбе

«Экология»  илкүләм проектының «Уникаль су объектларын саклау» федераль проекты кысаларында Түбән Кама шәһәрендә Каракүл сулыгының ярларын һәм су асты өлешен чистарту акциясе уздырылган. Чараны оештыручы – Татарстан Республикасы Экология һәм табигать ресурслары министрлыгы ярдәмендә, Татарстандагы Рус география җәмгыяте.

июнь, 2021 ел
чәршәмбе

Ел башыннан «Экология» илкүләм проектының «Уникаль су объектларын саклау» федераль проекты буенча 3 меңнән артык км озынлыгында яр линиясе чистартылган. Яр буе территорияләрен чистарту буенча санитар акцияләрдә 150 меңнән артык кеше катнашкан, 19,5 куб.метр чүп-чар җыелган.

Казан һәм Яр Чаллы шәһәрләрендә яшәүчеләр файдаланылган батарейка, аккумулятор, пауэр-банк, кәрәзле телефон һәм башка мобиль электроника калдыкларын тапшыра алачак.

май, 2021 ел
сишәмбе

Бөек Ватан сугышында Җиңүнең 76 еллыгы уңаеннан республикада тантаналы тематик чаралар үткәрү планлаштырылган.

ноябрь, 2020 ел
пәнҗешәмбе

Акция 10 декабрьгә кадәр барлык Россия мәктәпләрендә «Экология» илкүләм проектына ярдәм итү кысаларында уза. Акциянең инициаторы булып «Илкүләм приоритетлар» АКО тора, РФ Табигать ресурслары һәм экология министрлыгы, РФ Мәгариф министрлыгы һәм берничә иҗтимагый һәм волонтерлык оешмалары катнаша.

ноябрь, 2020 ел
дүшәмбе

Бүген Татарстан Республикасы Экология һәм табигать ресурслары министрлыгының территориаль идарәләре һәм үзәк аппарат хезмәткәрләре Бөтенроссия экологик диктантында катнаштылар.

октябрь, 2020 ел
чәршәмбе

Татарстан Республикасы Экология һәм табигать ресурслары министрлыгының Кама буе территориаль идарәсендә файдаланылган батарейкаларны җыю акциясе узган. Мәктәп укучылары һәм мәктәпкәчә яшьтәге балалар тырышлыгы белән 2,5 тонна туклану элементы җыелган.

октябрь, 2020 ел
сишәмбе

2020 елның ноябрендә төбәк операторлары, Министрлык белән берлектә, Татарстан Республикасының гомуми белем бирү оешмаларында җыелган батарейкаларны чыгарачак.

сентябрь, 2020 ел
дүшәмбе

Узган ялларда узган Бөтендөнья чисталык көне кысаларында республиканың 3300дән артык кешесе яр буе территорияләрен җыештыруда актив катнашкан.  Битараф булмаган гражданнар, шулай ук ТР Экология министрлыгының территориаль идарәләре хезмәткәрләре 1800 капчык чүп-чар җыйган, 160 км яр буе зонасын чистарткан.

июль, 2020 ел
сишәмбе

Бүген ТР Экология һәм табигать ресурслары министрлыгының Үзәк территориаль идарәсе инспекторлары, ТР буенча Эчке эшләр министрлыгының ЮХИДИ идарәсе хезмәткәрләре белән берлектә, М7 федераль трассасында – «Малиновка»  ЮХИДИ постында автотранспорт чараларының төтен газларындагы пычраткыч матдәләр микъдары нормативлары үтәлешен тикшерде.