сентябрь, 2023 ел
җомга

1 июньнән Татарстан Республикасында «Чиста һава» операциясе кысаларында Экология министрлыгы инспекторлары, ТР буенча ЭЭМ ЮХИДИ идарәсе хезмәткәрләре белән берлектә, 5451 транспорт чарасын тикшерделәр – бу – 4809 җиңел автомобиль, 118 йөк машинасы һәм 358 автобус.

август, 2023 ел
пәнҗешәмбе

1 июньнән «Чиста һава» операциясе кысаларында ТР Экология министрлыгы инспекторлары ТР буенча ЭЭМ ЮХИДИ идарәсе хезмәткәрләре белән берлектә 4519 автотранспорт чарасын, шул исәптән 245 йөк автомобилен һәм 323 автобусны тикшерделәр. 3717 автотранспорт чарасы бензин двигательләре белән, 569 дизель двигательләре һәм 233 газ-мотор ягулыгы белән булган. 133 автомобильдә (барлык тикшерелгән автомобильләрнең 2,9 проценты) газ чыгаруда пычратучы матдәләрнең нормадан артып китүе ачыкланган.

август, 2022 ел
дүшәмбе

Июнь аеннан сентябрь ахырына кадәр Министрлыкның территориаль идарәләре инспекторлары токсик нормаларыны арттырган транспорт чараларын ачыклау буенча рейдлар үткәрә. Бүгенгә 2953 автомобиль тикшерелгән, шуларның 257 сендә норма арту билгеләнгән.

июль, 2021 ел
сишәмбе

Бүген Татарстан Республикасы Экология һәм табигать ресурслары министрлыгының Идел-Кама территориаль идарәсе хезмәткәрләре, Россия Эчке эшләр министрлыгының Чистай районы буенча ЮХИДИ бүлегенең теркәү-имтихан бүлеге хезмәткәрләре белән берлектә, «Чиста һава» операциясе үткәргән.