июль, 2024 ел
чәршәмбе

Кече Шилнә авылында Мәскәү урамында чокырны төзелеш калдыклары белән тутырганнар. ТР Экология һәм табигать ресурслары министрлыгының Кама яны территориаль идарәсенә Тукай районында яшәүчеләрдән шундый хәбәр килде.

июнь, 2024 ел
җомга

Экология министрлыгының Кама буе территориаль идарәсенә «Нәүрүз» терлекчелек комплексы эшчәнлегенә карата шикаять белән Түбән Көчек авыл җирлеге халкы мөрәҗәгать итте.

Бина җимерелгәннән соң калган чүпләнгән территориягә Тукай районының Кече Шилнә авыл җирлеге халкы  Экология министрлыгында зарланды.

июнь, 2024 ел
пәнҗешәмбе

Чаллы шәһәре территориясендә Чаллы елгасына хуҗалык-көнкүреш канализациясе ташлау факты 2022 елның августында ачыкланган.

март, 2023 ел
пәнҗешәмбе

ТР Экология министрлыгының Кама буе территориаль идарәсенә чаллылыларның Боровец күперендә һәм Мәскәү проспекты буенча юл кырые буйлап пычрак карны законсыз өеп кую  турындагы мөрәҗәгате килде.

сишәмбе

Чаллының 4нче экологик-биологик үзәгендә Татарстанның шәһәр һәм районнарының 5-11 сыйныф укучылары өчен «Экология, шәһәр һәм без» дигән фәнни-гамәли экологик конференция булып узган. Жюри әгъзалары сыйфатында Татарстан Республикасы Экология һәм табигать ресурслары министрлыгының Кама буе территориаль идарәсе белгечләре дә чакырылган иде.

чәршәмбе

Экология министрлыгының Кама яны территориаль идарәсе белгечләре «Чиста Булачак» экоактивистлары белән бергә Чаллының 41 нче һәм 43 нче мәктәпләрендә 4 нче сыйныф укучылары өчен «Эко эстафета» уздырдылар.

дүшәмбе

ТР Экология һәм табигать ресурслары министрлыгы инспекторлары Татарстанның мәктәпкәчә белем бирү учреждениеләрендә булды. Чаллыда Кама яны территориаль идарәсе экологлары «Веселые нотки» 66 нчы балалар бакчасында «ЭкоКөз»  бәйрәмендә нәниләр белән бергә көздә нинди билгеләр һәм ни өчен кошлар көньякка очып китүләре турындагы сорауларга җавап бирделәр. Балалар табышмакларга җаваплар таптылар һәм инспекторларны кул астындагы материаллардан эшләнгән кул эшләре белән шатландырдылар.

июль, 2022 ел
җомга

Бүген Чаллы шәһәрендә яшәүчеләр, активистлар һәм җәмәгатьчеләр «Чаллы-Яр» торак комплексы янындагы Кама елгасының яр буе зонасын чистартты. «Россия суы» табигатьне саклау акциясе «Экология» илкүләм проектының «Уникаль су объектларын саклау» федераль проекты кысаларында узды.

ноябрь, 2021 ел
сишәмбе

ТР Экология министрлыгының Кама яны территориаль идарәсе хезмәткәрләре 4 нче урта мәктәп яны лагерында «Табигый байлыкларны сакла» дигән экологик дәрес үткәргән.