декабрь, 2023 ел
сишәмбе

Татарстан Республикасы Экология һәм табигать ресурслары министрлыгының Идел-Кама территориаль идарәсе инспекторлары бу җәйдә Чистай психоневрологик интернаты янында Ерыклы елгасына рөхсәтсез агынты сулар агызылуын ачыклаган.

дүшәмбе

ТР Экология һәм табигать ресурслары министрлыгының Идел-Кама территориаль идарәсе экологлары Чистайның 1нче «Веселая карусель» балалар бакчасында тәрбияләнүчеләр белән танышу өчен эко-әңгәмә үткәрделәр.

сишәмбе

Спас районын мониторинглау барышында ТР Экология министрлыгының Идел-Кама территориаль идарәсе инспекторлары Болгар шәһәрендә рөхсәтсез калдыклар җыю урынын ачыклаганнар.

пәнҗешәмбе

Татарстан Республикасы Экология һәм табигать ресурслары министрлыгының Идел-Кама территориаль идарәсе инспекторлары Алексеевск районын мониторинглау барышында рөхсәтсез калдыклар җыю урынын ачыклаганнар.

дүшәмбе

Алексеевск районы территориясен тикшерү барышында ТР Экология министрлыгының Идел-Кама территориаль идарәсе инспекторлары тарафыннан асфальт ватыклары һәм асфальт-бетон япмалар рәвешендә рөхсәтсез калдыклар җыю факты ачыкланган.

сишәмбе

Балык Бистәсе районында карбонат карьеры территориясе рекультивацияләнде. Бу лицензияле карьер «Яншык» җир асты ятмасында урнашкан һәм озак еллар буе «Рыбно-Слободский Агрохимсервис» ААҖнеке булган.

чәршәмбе

Татарстан Республикасы территориясендә агачларны күпләп утырту дәвам итә. Бүген Министрлыкның Идел-Кама территориаль идарәсе экологлары Чистайда «Энергетиклар» скверын яшелләндерүгә кушылган.

чәршәмбе

Әлки районы территориясен тикшерү барышында ТР Экология министрлыгының Идел-Кама территориаль идарәсе инспекторлары Каргалы авылында рөхсәтсез калдыклар җыю урынын ачыклаган.

сентябрь, 2023 ел
чәршәмбе

Чистай шәһәрен мониторинглау барышында ТР Экология министрлыгының Идел-Кама территориаль идарәсе инспекторлары Загородная урамында рөхсәтсез калдыклар җыю урынын ачыклаган. Биредә төзелеш һәм көнкүреш калдыклары, шулай ук автомобиль шиннары сакланган. Пычранган участокның мәйданы 2500 кв.м тәшкил итә, чүплекнең күләме – 250 куб.м.

сентябрь, 2023 ел
пәнҗешәмбе

ТР Экология һәм табигать ресурслары министрлыгының Идел-Кама территориаль идарәсе белгечләре җир асты байлыкларыннан файдаланучылар тарафыннан ком-вакташ катнашмасын чыгаруга лицензия шартларының үтәлүен тикшерү максатында Куйбышев сусаклагычы акваториясендә күзәтчелек чаралары үткәрделәр.