шимбә

Бүген «Экояз» конкурсында җиңүчеләрне бүләкләгәннән соң, активистлар Казансу ярында чисталык урнаштырдылар.

пәнҗешәмбе

Ел саен үткәрелә торган «Экояз» республика конкурсы 1 апрельдә старт алды. Конкурс вакытында Экология министрлыгына татарстанлылардан 1202 гариза килгән. Конкурс 8 атна дәвам итә һәм тематик марафон форматында уза.

дүшәмбе

«Компас» фондының «Илкүләм җыештыру үзенчәлекләре» Бөтенроссия акциясе кысаларында 15 июньдә берьюлы ике грандиоз вакыйга узачак! Бу –Казансу елгасы ярындагы өмә һәм «Экояз» конкурсында җиңүчеләрне бүләкләү.

шимбә

Бүген «Экология» илкүләм проектының «Россия суы» һәм «Яшел эшләр марафоны» кысаларында Тирән күлдә өмә узды. 70 активист һәм битараф булмаган татарстанлылар күл буенда чисталык урнаштырды. Бер сәгать эчендә алар 53 капчык чүп-чар җыйдылар.

пәнҗешәмбе

1 июньдә 10: 00 сәгатьтә без барлык битараф булмаган татарстанлыларны Тирән  күлендәге өмәдә көтәбез.

сишәмбе

«Россия суы» бөтенроссия акциясе кысаларында Ык буе идарәсе хезмәткәрләре Азнакай гимназиясе һәм 9 нчы мәктәп укучылары белән бергә Кара елгасы ярында җыелдылар. 120гә якын кеше 45 капчыктан артык чүп-чар җыйган.

сишәмбе

25 майда 10:00 сәгатьтә Лаеш районының Чиста күл авылында өмә узачак.

җомга

Санитар-экологик икеайлык кысаларында Чаллы шәһәрендә «Экойөгереш»  узды. Чарада 195 кеше катнашты. Мәктәп укучылары һәм шәһәр студентлары уртак көч белән 3 гектарга якын территорияне чистарттылар.

апрель, 2024 ел
җомга

Иртәгә, 20 апрельдә, барлык халыкны Дәрвишләр бистәсендәге Комсомол күлендәге өмәдә көтәләр.

апрель, 2024 ел
сишәмбе

Мөслим һәм Ютазы районнарында яшәүчеләр ял көннәрен файдалы үткәрәләр.