пәнҗешәмбе

Санкцияләнмәгән калдыклар җыю урыннарын ачыклау максатыннан Экология министрлыгының Үзәк идарәсе инспекторлары Казан шәһәренең Киров районын тикшерделәр.

Тикшерү барышында Юдино бистәсендә табигатьне саклау законнарын бозуның 2 очрагы ачыкланды.

пәнҗешәмбе

Санкцияләнмәгән калдыклар җыю урыннарын ачыклау максатыннан Экология министрлыгының Үзәк идарәсе инспекторлары Казан шәһәренең Совет районын тикшерделәр. Тикшерү барышында табигатьне саклау законнарын бозуның 8 очрагы ачыкланган.

чәршәмбе

Экология министрлыгына массакүләм мәгълүмат чараларыннан Казан шәһәренең Вахитов районындагы Югары Кабан күленә торбадан пычрак агынты су агызу турында мөрәҗәгать килде.

Экология министрлыгының Үзәк идарәсе инспекторлары су басу ихтималы булган территорияләрне тикшерү буенча рейдларны дәвам итәләр.