сентябрь, 2021 ел
җомга

Чара «Экология» илкүләм проектының «Уникаль су объектларын саклау» федераль проекты кысаларында оештырылды.

сентябрь, 2021 ел
чәршәмбе

Алабугалылар «Экология» илкүләм проектының «Уникаль су обьекталарын саклау» федераль проекты кысаларында Чебурашка паркында оештырылган экомарафонда катнашты.

август, 2021 ел
чәршәмбе

Табигать саклау чаралары алып барыла торган объектларны атна саен карап чыгу кысаларында ТР экология министры урынбасары Егор Тарнавский республиканың өч районында булды. Сәфәр Саба, Кукмара районнарына һәм Мамадыш шәһәренә Территорияләрнең инвестиция үсеше фонды генераль директоры урынбасары Руслан Гаджиев белән бергә барды.

август, 2021 ел
пәнҗешәмбе

Лаеш районындагы ике су объектының төбеннән 180 мең куб метрдан артык ләм чыгарылган. Исегезгә төшерәбез, «Экология» илкүләм проектының «Уникаль су объектларын саклау» федераль проекты кысаларында Державин авылындагы буаны һәм Никольский авылы янындагы Мишә елгасын чистарту эшләре башкарыла. Бүген ТР экология министры урынбасары Егор Тарнавский әлеге объектларда булды.

пәнҗешәмбе

Яр Чаллыда 4 номерлы Балалар экология-биология үзәге укучылары Кама яр буен чистартты. «Россия суы» табигатьне саклау акциясе «Экология» илүләм проектының «Уникаль су объектларын саклау» федераль программасы кысаларында оештырылды.

чәршәмбе

Исегезгә төшерәбез, яр буе зоналарын чистарту «Экология» илкүләм проектының «Уникаль су обьектларын саклау» федераль проекты кысаларында башкарыла. Шул рәвешле, 24 июль көнне Зәңгәр күл буе территориясен чистарту буенча экологик акция узачак.

дүшәмбе

«Чаллы Яр» торак комплексы каршындагы Кама яры буенда «Экология» илкүләм проектының «Уникаль су объектларын саклау» федераль программасының «Вода России» бөтенроссия акциясе кысаларында өмә узды. Чара Татарстан Республикасы Экология министрлыгының Кама буе территориаль идарәсе һәм шәһәр башкарма комитеты белән берлектә уздырылган.

сишәмбе

Мамадыш шәһәрендә Нократ елгасының уң кушылдыгын чистарту буенча эшләр башланды. Чара «Экология» илкүләм проектының  «Уникаль су объектларын саклау» федераль проекты кысасында үткәрелә.

сишәмбе

«Экология» илкүләм проектының «Уникаль су объектларын саклау» федераль проекты кысаларында Нократ елгасы буйлап ТР Рус география җәмгыяте тарафыннан ТР Экология министрлыгы ярдәмендә 3 көн дәвамында  экологик йөзү оештырылган.