шимбә

Өмә  «Чиста уеннар» форматында узды, 154 команда катнашты. Ведомстволар хезмәткәрләре, иҗтимагый оешмалар вәкилләре, студентлар һәм битараф булмаган гражданнар «Рус-алман Швейцариясе» төбәк әһәмиятендәге табигый һәйкәле территориясендә чисталык урнаштырырга күтәренке кәеф белән килде. Барлык катнашучыларны иртәдән үк «Яшел зарядка»да көттеләр, моннан тыш, оештыручылар Казан халкы өчен интерактивлар, мастер-класслар һәм саф һавада экодәрес әзерләде.

җомга

29 апрель көнне 10:00 сәгатьтә «Рус-Алман Швейцариясе» төбәк әһәмиятендәге табигый һәйкәл территориясендә ТР экология һәм табигать ресурслары  министры Александр Шадриков һәм Росприроднадзорның Идел-Кама төбәкара идарәсе җитәкчесе Фаяз Шакиров катнашында Республика үзәк шимбә өмәсе узачак.

пәнҗешәмбе

Ул 29 апрельдә 9:30да «Рус-Алман Швейцариясе» төбәк әһәмиятендәге табигый һәйкәле территориясендә узачак.

сишәмбе

29 апрель көнне санитария-экология икеайлыгы кысаларындагы Үзәк республика өмәсенә чакырабыз. Ул «Рус-Алман Швейцариясе» махсус сакланылучы табигать территорияләрендә узачак.

апрель, 2022 ел
шимбә

Бүген меңнән артык казанлы «Крылья Советов» паркында узган Үзәк өмәгә чыкты.

апрель, 2022 ел
сишәмбе

23 апрельдә, санитария-экология икеайлыгы һәм «Эковесна 2022» республика акциясе кысаларында, Копылов урамындагы «Крылья Советов» паркында үзәк республика өмәсе үткәрелә.

апрель, 2021 ел
шимбә

Бүген Нокса урманында республика үзәк өмәсе нәтиҗәле һәм күңелле узды. 1 меңнән артык кеше – ведомство хезмәткәрләре, иҗтимагый оешмалар вәкилләре, студентлар һәм битараф булмаган гражданнар чисталык урнаштырды һәм уңай хис-тойгылар туплады. Табигать саклау чарасында Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов катнашты.