Концерт, кыр кухнясы, гаилә квесты - болар Сезне иртәгә Үзәк өмәдә көтә!

2024 елның 26 апреле, җомга

Иртәгә үк республикада Үзәк өмә узачак! Без барыбызны да Нокса авышлыгы урманында «Франт» сәүдә үзәге артында көтәчәкбез. 11:00 сәгатьтә башланган теркәлүгә килергә онытма.

Өмә зур гаилә экофестивале булачак. Һәркем үз күңеленә хуш килгән шөгыль табачак: әниләр һәм әбиләр экологик мастер-классларда катнаша һәм экосумкалар ясарга өйрәнә алачак, әтиләр мәктәп елларын искә төшерә һәм спорт эстафеталарында катнаша ала, өлкән буынны агач утыртуда һәм иҗади конкурсларда көтәләр. Барыгызны да концерт программалы һәм кайнар кыр аш-сулы шимбә өмәсенә  чакырабыз!

Өмә яңа Экоквест форматында узачак. Командалар чүп җыеп баллар алачак. Катнашу өчен инде 114 команда теркәлгән! Мондый конкуренциядә җиңү авыр, ләкин аеруча күңелле булачак.

Үзәк өмә санитар-экологик икеайлыкның һәм «Экояз 24» конкурсының традицион экваторы булачак. Анда Экология министрлыгы хезмәткәрләре, «Чиста булачак» активистлары,  Рус география җәмгыяте төбәк бүлекчәсе, шәһәр предприятиеләре һәм оешмалары вәкилләре катнашачак.

Бөтен гаиләгез белән килегез һәм табигать җиңсен!