апрель, 2024 ел
пәнҗешәмбе

Әйләнә-тирә мохиткә тискәре йогынты ясый торган объектларның дәүләт реестрын төзү һәм алып бару кагыйдәләрен төзәтүче Хөкүмәт карары расланды

апрель, 2024 ел
җомга

Экология министрлыгында климат сәясәте һәм республиканы декарбонизацияләү буенча планнар мәсьәләләре буенча эшче төркем утырышы узды.

пәнҗешәмбе

Бүген Федераль Җыенга Юллама вакытында Россия Президенты Владимир Владимирович Путин әйләнә-тирә мохитне саклау мәсьәләләренә зур игътибар бирде.

чәршәмбе

Күзәтчелек эшчәнлеге өлкәсендә узган ел нәтиҗәләре турында экология министрының беренче урынбасары – Татарстан Республикасының әйләнә-тирәлекне саклау өлкәсендәге баш дәүләт инспекторы Илнур Гобәйдуллин сөйләде.

чәршәмбе

19 февральдән 3 мартка кадәр ТР Экология һәм табигать ресурслары  министрлыгының дәүләт инспекторлары тарафыннан «Киләчәк уеннары» ярышлары үткәрелү чорында атмосфера һавасы, җир өсте сулары, туфрак сыйфатына контроль көчәйтелгән.

ноябрь, 2022 ел
дүшәмбе

Татарстан Республикасы Экология һәм табигать ресурслары министрлыгының «Мәктәптә экология» проекты «Экология өлкәсендә иң яхшы белем бирү проекты» номинациясендә җиңүче булды, ә Татарстан Республикасы елгаларының һәм сулыкларының экологик торышын яхшырту проекты «Иң яхшы перспективалы проект һәм эшләнмә» номинациясендә иң яхшы проект дип игълан ителде.

сентябрь, 2020 ел
җомга

«Чиста су» секциясендә:

- Калайда Марина Львовна – профессор, «КДЭУ» ЮББ ФДБМУ «Су биоресурслары һәм аквакультура» кафедрасы мөдире;

- Закиров Рөстәм Каюм улы - «КФТУ» ЮББ ФДБМУ «Сәнәгать биотехнологиясе» кафедрасы доценты;

- Миңнебаев Азат Илшат улы – «КДЭУ» ЮББ ФДБМУ «Җылылык электр станцияләре» кафедрасы ассистенты.

сентябрь, 2020 ел
пәнҗешәмбе

«Казан Экспо» халыкара күргәзмә үзәгендә Татарстан нефть, газ химиясе форумы кысаларында чаралар дәвам итә.   Асылда, бүген Татарстан Республикасы Экология һәм табигать ресурслары министрлыгы тарафыннан А.И. Щеповских исемендәге «Сәнәгый экология һәм куркынычсызлык» дигән XV Бөтенроссия фәнни-гамәли конференциясе оештырылды.