пәнҗешәмбе

Смена ахырына якынлашты, ә тәэсирләр диңгезе һәм белем багажы балалар белән озак калачак. Сарман районының Ләшәү Тамак мәктәбе базасында «Эко-Мәрхәмәт» экологик лагереның беренче агымы ябылды.

сишәмбе

«ДжуниорЛайф» кино сәнгате мәктәбе Мәдәни инициативалар Президент фонды һәм ТР Экология һәм табигать ресурслары министрлыгы ярдәме белән экология темасына багышланган кыска метражлы фильмнар сериясен булдырды.

Сарман районы Ләшәү Тамак мәктәбенең «Эко-Мәрхәмәт» лагеренда тәрбияләнүчеләр тәгәрмәчле лаборатория белән таныштылар. Алар өчен экологик дәресне ТР Экология һәм табигать ресурслары министрлыгының Кама аръягы территориаль идарәсе белгечләре үткәрде.

җомга

Июньнән сентябрьгә кадәр Татарстан Республикасы муниципаль районнарында «Игелекле эшләр эзләре буенча» экологик марафоны уза. Акция «Чиста мирас» II яшь экологлар олимпиадасын уздыруга багышланган.

Казанда шәһәр һәм елга экологиясе буенча бер айлык практик дәресләр Казансуның үсеш стратегиясе кысаларында башланды. Катнашучыларның беренче танышуы кичә Черек күлдә булды. Ел саен үткәрелә торган «Шәһәр кешесе-галим» шәһәр лабораториясе эксперт-архитекторлар, экологлар, галимнәр һәм халык арасында белем алмашуга юнәлдерелгән. Проект 3 ел уза һәм «Экологик акция» номинациясендә I Бөтенроссия Парк премиясе финалисты булып тора.

сишәмбе

«Алгарышлы үсеш стратегиясе» Евразия интеграция форумы кысаларында иртәгә Мәскәүдә «Экологик машина төзелеше» халыкара фәнни-гамәли конференциясе узачак.

дүшәмбе

Экологик һәм социаль юнәлештәге 30дан артык мастер-класс, спорт ярышлары һәм турнирлары, гомуми лагерь «Бөркет түгәрәге» һәм «Яшел дөнья» премиясе. «Дуслык» мәгариф-савыктыру үзәгендә «Яшь эколог» республика профильле сменасы узды. Ә инде бүген монда тантаналы рәвештә йомгак ясадылар.

ТР Экология һәм табигать ресурслары министрлыгының Идел аръягы территориаль идарәсе белгечләре иң кечкенәләр өчен практик дәресләр циклын дәвам итә. Бу юлы Буадагы экологик лабораториягә «Сказка» балалар бакчасында тәрбияләнүчеләр килде.

«Россия минем тарихым» тарихи парклары –  Россиядә иң масштаблы экспозиция комплексы.

июнь, 2024 ел
пәнҗешәмбе

15 июньнән 2 июльгә кадәр «Дуслык» мәгариф-сәламәтләндерү үзәгендә «Яшь эколог» республика профильле сменасы уза. Хәзер биредә республиканың 6 районыннан 80 бала ял итә һәм белем ала.