апрель, 2023 ел
чәршәмбе

Март дәвамында «Чиста булачак» яшьләр экологик хәрәкәте активистлары үзләренең экобелемнәре  белән бөтен Татарстан белән уртаклаштылар. Мәгърифәтчелек акциясендә республиканың 16 районыннан 6500дән артык тыңлаучы катнашты. Экологик дәресләр, уеннар, квестлар һәм мастер-класслар Әлмәт, Агерҗе, Түбән Кама, Казан, Алексеевск, Сарман, Чистай, Мамадыш, Яшел Үзән, Арча, Мөслим, Ютазы, Лениногорск, Питрәч, Нурлат һәм Буа районнарында узды.

март, 2023 ел
пәнҗешәмбе

20-28 февральдә «Чиста булачак» төбәк яшьләр иҗтимагый оешмасыннан «Экология университеты» республика онлайн-интенсивы узды. Укуларны Татарстан Республикасы экология берләшмәләренең кураторлары һәм координаторлары узды.

ноябрь, 2021 ел
сишәмбе

150 табигать саклау чарасы, 345 экологик дәрес уздырылган, аларда 10 меңнән артык кеше катнашкан, «Минем экологик җәем» дигән тематик ишегалды лагерьлары оештырылган, хайваннарны яклау акцияләре, икенчел чимал җыю һ.б. чаралар үткәрелгән. Бүген Татарстанның экология һәм табигать ресурслары министры Александр Шадриковка «Чиста булачак» яшьләр экологик хәрәкәте активистлары 2021 елдагы эш нәтиҗәләре турында сөйләделәр.

сентябрь, 2021 ел
сишәмбе

«Байтик» сәламәтләндерү лагере базасында «Чиста булачак» яшьләр хәрәкәте активының республика мәктәбе старт алды. Чара 2021 елның 28-30 сентябрь көннәрендә уза. Аның оештыручылары – ТР Экология һәм табигать ресурслары министрлыгы, ТР «Чиста булачак» яшьләр иҗтимагый оешмасы.

Тэги: It will be clean

март, 2021 ел
чәршәмбе

«Чиста булачак» төбәк яшьләр иҗтимагый оешмасы, ТР Экология һәм табигать ресурслары министрлыгы ярдәмендә, «PRоЭКо» социаль әһәмиятле проектын тормышка ашыра. Аның максаты – мәктәп укучылары һәм студент яшьләр арасында экология өлкәсендәге фәнни эшчәнлекне популярлаштыру.

февраль, 2021 ел
җомга

Татарстан Республикасының «Чиста булачак» яшьләр экологик хәрәкәте активистлары 2021 елга планнары белән уртаклашты. Булачак проектлар һәм чаралар турында волонтерлар бүген ТР экология һәм табигать ресурслары министры Александр Шадриковка сөйләде.

сентябрь, 2020 ел
сишәмбе

«Чиста булачак» яшьләр экологик хәрәкәте 2020 елның 15 сентябреннән 17 октябренә кадәр «ЭКВЕСТ» IV Республика онлайн конкурсын үткәрә.

Хәзер порталда 2020 елның 14 сентябренә кадәр катнашучы командаларны теркәү бара.

июнь, 2020 ел
сишәмбе

Татарстан Республикасының «Чиста булачак» яшьләр экологик хәрәкәте Зеленодольск, Буа, Болгар һәм Арчада экологик бәйрәмнәр үткәрүгә 1,55 млн.сум акча алачак. Татарстан волонтерларының проекты Россия Федерациясе Президенты грантларын алуга икенче конкурс нәтиҗәләре буенча иң яхшыларның берсе дип танылган.

апрель, 2020 ел
чәршәмбе

Ел саен, 15 нче апрельдә дөньяның күп кенә илләрендә Экологик белемнәр көне билгеләп үтелә. Бәйрәмнең төп максаты – халыкның экологик культурасын формалаштыру, җәмәгатьчелеккә экологик куркынычсызлык һәм әйләнә-тирәлекнең торышы турында хәбәр итү, шулай ук экологик фикер йөртә белгән гражданны тәрбияләү һәм әзерләү.

декабрь, 2019 ел
сишәмбе

Биредә оештырылган “Аерып җыярга вакыт” акциясендә волонтерлар, “Чиста булачак” хәрәкәте активистлары һәм, гомумән, калдыкларны аерып җыю мәсьәләсенә битараф булмаган барча кеше катнашты.