декабрь, 2022 ел
дүшәмбе

Татарстан Республикасы  Экология һәм табигать ресурслары  министрлыгының Идел аръягы территориаль идарәсендә «Duracell белән батарейкаларны тапшырыгыз» дигән табигатьне саклау акциясе узды.

апрель, 2020 ел
пәнҗешәмбе

Россия Федерациясендә барлыкка килгән санитар-эпидемиологик вәзгыятькә бәйле рәвештә, Татарстан Республикасы гомуми белем бирү оешмалары арасында «Duracell белән батарейка тапшыр» дип аталган батарейка җыю акциясенең икенче этабы 2020 елның көзенә күчерелә.

декабрь, 2019 ел
сишәмбе

Татарстан Республикасы гомуми белем бирү оешмаларында яраксызга чыккан батареяләрне җыю акциясенең беренче этабына йомгак ясауны дәвам итәбез. Чүпрәле һәм Нурлат районнарының мәктәп укучылары да әлеге чарада актив катнашкан.

декабрь, 2019 ел
пәнҗешәмбе

Лениногорск районы мәктәпләрендә яраксызга чыккан батареяләрне җыю акциясенең беренче этабы төгәлләнгән. Биредә ике ай дәвамында балалар файдаланылган ток чыганакларын “Дюрасел Раша” компаниясе биргән махсус капчыкларга җыеп барган. Чара барышында барлыгы 750 кг чамасы батарея җыелган.

октябрь, 2019 ел
дүшәмбе

Батареяләр җыю һәм аларны утильләштерү буенча киң колачлы акциянең икенче этабы дәвам итә. Шулай итеп, гомуми белем бирү учреждениеләре укучылары кулланылган ток чыганакларын махсус капчыкларга җыю мөмкинлегенә иреште.