җомга

Татарстан Республикасы Экология һәм табигать ресурслары министрлыгының Кама яны территориаль идарәсендә эшкәртелгән ток чыганакларын җыю буенча акция узды. Анда Әгерҗе, Актаныш, Алабуга, Мамадыш, Менделеевск, Минзәлә, Тукай районнары һәм Чаллы шәһәре мәктәпләре укучылары һәм балалар бакчалары катнашты.

сишәмбе

ТР Экология һәм табигать ресурслары министрлыгының Кама яны территориаль идарәсе экологлары «Экологик белем һәм тәрбия» программасы кысаларында ике атна дәвамында Чаллы шәһәре укучылары һәм студентлары өчен экскурсияләр үткәрделәр. Безнең экологик лаборатория кунаклары булып 19 нчы, 15 нче мәктәпләрнең 11 нче сыйныф укучылары һәм КФУ филиалының Чаллы институты студентлары булды.

чәршәмбе

ТР Экология һәм табигать ресурслары министрлыгының Кама яны территориаль идарәсе инспекторлары тарафыннан Орловка бистәсендә Чаллы елгасының пычрануы турында алынган мәгълүмат буенча урынга чыгу гамәлгә ашырылды.

сишәмбе

Алабуга районын тикшерү барышында Татарстан Экология һәм табигать ресурслары министрлыгының Кама яны территориаль идарәсе инспекторлары Танай авыл җирлегендә рөхсәтсез калдыклар җыю урынын ачыклаганнар. Пычранган урын мәйданы 132 квадрат метр тәшкил итә.

чәршәмбе

Чаллы шәһәренең 4нче Балалар экология-биология үзәгендә ел саен уза торган «Экология, шәһәр һәм без» дигән конференция булды.

дүшәмбе

Тукай районын тикшерү барышында Татарстанның Экология һәм табигать ресурслары министрлыгының Кама яны территориаль идарәсе инспекторлары Әҗмәкәй авыл җирлегендә рөхсәтсез калдыклар җыю урынын ачыклаганнар.

сишәмбе

9 нчы «Алан» балалар бакчасында тәрбияләнүчеләр кәгазьгә икенче тормышны ничек бирергә һәм аны ничек эшкәртергә кирәклеген белделәр. Экология министрлыгының Кама яны территориаль идарәсе экологлары «Эколаб» ҖЧҖ белгечләре белән бергә балалар өчен «Кәгазьгә икенче тормыш» дигән экологик дәрес үткәрделәр.

чәршәмбе

Менделеевск районында законсыз ком чыгару өчен хокук бозучы 800 мең сум түләячәк.

чәршәмбе

ТР Экология министрлыгының Кама яны территориаль идарәсе белгечләре Чаллы шәһәренең 52 нче мәктәбендә икенче сыйныф укучылары өчен «Чиста шәһәр синнән башлана»темасына интерактив экологик дәрес үткәргәннәр.

октябрь, 2023 ел
пәнҗешәмбе

ТР Экология һәм табигать ресурслары министрлыгының Кама яны территориаль идарәсендә Чаллы шәһәренең 18 нче мәктәбенең тугызынчы сыйныф укучылары белән һөнәри юнәлеш бирүче очрашу узды. ТР Экология министрлыгы белгечләре чыгарылыш сыйныф укучыларына һөнәр үзенчәлекләре һәм территориаль идарәләр инспекторлары алдында торган төп бурычлар турында сөйләделәр.