август, 2023 ел
сишәмбе

«Утильләштерү мәктәбе: электроника» программасы сайтында, катнашучыны теркәү кырында, хәзер физик затлар өчен дә тутыру формасы бар. Теркәлгәннән соң, катнашучы электрон почтага куратор мәгълүматлары белән мәгълүмат алачак.

чәршәмбе

Әтнә районының Сибгат Хәким исемендәге Күлле Киме мәктәбе укучыларына «Утильләштерү мәктәбе: электроника» программасында актив катнашкан өчен Табигатьтән рациональ файдалану фонды дипломын һәм Татарстан Экология һәм табигать ресурслары министрлыгы бүләкләрен тапшырдылар.

чәршәмбе

Бер ел эчендә программа республиканың 19 торак пунктын үз эченә алган, бу – зур шәһәрләр дә, кечкенә районнар да. Республика халкы һәм бюджет оешмалары 100 тоннага якын электролом җыйган һәм аны Мордовиядәге махсуслаштырылган экологик комбинатка эшкәртүгә җибәргән. Республикада электролом җыюлар даими үткәрелә. Әйтик, май һәм июнь айларында Казанда, Буада, Питрәчтә һәм Зеленодольскида, июльдә Казанда, Чаллыда һәм Кама Тамагында җыю эшләре узган. Июль аенда гына да бюджет учреждениеләре һәм оешмалары 13 тоннадан артык калдык тапшырган. Халык та актив кушыла, аларга уңайлы булсын өчен махсус машиналар районнарга һәм авылларга килә.

җомга

«Утильләштерү мәктәбе: электроника» проекты кысаларында 10-14 июльдә Казанда, Чаллыда һәм Кама Тамагында электрон һәм электр җиһазлары калдыклары җыелган. Бюджет учреждениеләре һәм оешмалары 13 тоннадан артык электролом калдыкларын тапшырган. Барлык җыелган техника һәм электр җиһазлары алга таба эшкәртү өчен Мордва экологик комбинатына җибәреләчәк.

сишәмбе

«Утильләштерү мәктәбе: электроника» проекты кысаларында 29 һәм 30 июньдә Алексеевск бистәсендә электрон һәм электр җиһазлары калдыклары җыелган. Бюджет учреждениеләре, аларның ведомство карамагындагы оешмалары, балалар бакчалары, мәктәпләр һәм битараф булмаган татарстанлылар 7 тоннага якын электролом калдыкларын утильләштерүгә тапшырган.

сишәмбе

29 июньдә, 8:00 дән 11:00 гә кадәр теләге булган һәркем үз вакытында хезмәт иткән техниканы утильләштерүгә тапшыра ала. Электроника Алексеевск шәһәр тибындагы поселогы, Некрасов ур., 38 нче йорт адресы буенча кабул ителәчәк. 1 нче мәктәп территориясендә махсус тагылма торачак. Җыю ноктасын QR-код аша белергә мөмкин.

җомга

«Утильләштерү мәктәбе: электроника» экологик акциясе кысаларында 19 һәм 20 июньдә Татарстанның бюджет оешмалары 6 тоннадан артык электролом тапшырды. Җыю  Казанда, Буада, Питрәчтә һәм Яшел Үзәндә узды. Алга таба эшкәртү өчен бөтен электр калдыклары махсус экологик комбинатка җибәреләчәк. Исегезгә төшерәбез, программа башланганнан бирле Татарстан эшкәртүгә 70 тоннадан артык электролом җибәргән

дүшәмбе

«Утильләштерү мәктәбе: электроника» экология акциясе кысаларында 22 һәм 23 майда Татарстанның бюджет оешмалары 3 тоннага якын электр ломы һәм 7 тоннага якын хезмәт иткән электроника тапшырдылар. Җыю Минзәлә, Алабуга, Чаллы, Түбән Кама, Чистай, Казан һәм Алексеевск районында узды. Киләчәктә эшкәртү өчен бөтен электролом махсуслаштырылган экология комбинатына җибәреләчәк.

апрель, 2023 ел
җомга

«Утильләштерү мәктәбе: электроника» проекты кысаларында 17 һәм 18 апрельдә Казанда, Кукмарада, Арчада һәм Биектау авылында электрон һәм электр җиһазлары калдыклары җыелды. Ведомство буйсынуындагы бюджет учреждениеләре, балалар бакчалары, мәктәпләр һәм битараф булмаган татарстанлылар электр ватыклары калдыкларын 10 тоннадан артык утильләштерүгә биргәннәр. Бөтен җыелган техника һәм электр җиһазлары эшкәртү өчен махсус экологик комбинатка тапшырылачак.

апрель, 2023 ел
дүшәмбе

Иртәгә, 18 апрельдә, 16:00 сәгатьтән 16:30 сәгатькә кадәр теләгән һәркем үз срогын үтәгән техниканы утильләштерүгә тапшыра алачак. Электроника Казан шәһәренең Совет районы Патрис Лумумба урамы, 40/1 адресы буенча кабул ителәчәк. Татарстан Республикасы Хәрби комиссариаты бинасы каршындагы парковкада махсус машина торачак. Җыю ноктасын камераны QR-кодка кертеп белергә мөмкин.