октябрь, 2021 ел
пәнҗешәмбе

19 октябрьдә Мәскәүдә Рус география җәмгыяте премиясен тапшыру тантанасы булып узды. Татарстаннан А.А. Леонов исемедәге су асты фәнни-тикшеренү отряды «Иң яхшы яшьләр проекты» номинациясендә җиңүче дип табылды. Бәйгедә «Алексей Леонов исемендәге су асты әзерлеге үзәге» проекты тәкъдим ителде. Авторларга, ягъни Дмитрий Шиллер һәм Сергей Салеевка бүләкне режиссер Федор Бондарчук тапшырды.

март, 2021 ел
пәнҗешәмбе

«Федераль дәүләт белем бирү стандартларын гамәлгә ашыру шартларында география укытучысының осталыгын арттыру» - шундый исем белән Рус география җәмгыятенең Татарстан Республикасындагы төбәк бүлеге һәм КФУның География һәм экологик белем бирү теориясе һәм методикасы кафедрасы география укытучыларының республика семинары үткәрелде.

март, 2021 ел
җомга

Республика конкурсларын Татарстан Республикасы Экология һәм табигать ресурслары министрлыгы ярдәмендә Рус география җәмгыятенең Татарстан Республикасындагы бүлеге оештыра.