апрель, 2024 ел
чәршәмбе

Буада санкцияләнмәгән чүплек турында «Халык контроле» мәгълүмат системасына кергән мөрәҗәгать буенча Экология министрлыгының Идел аръягы идарәсе инспекторлары чыкты. Рейд барышында көнкүреш калдыкларын рөхсәтсез урнаштыру факты расланды.

апрель, 2023 ел
чәршәмбе

ТР Экология һәм табигать ресурслары министрлыгының Идел аръягы территориаль идарәсе адресына җирле халыктан Буа шәһәрендә начар ис турында шикаять килде.

ноябрь, 2022 ел
дүшәмбе

Кама Тамагы районы мониторингы барышында ТР Экология министрлыгының Идел буе территориаль идарәсе инспекторлары Каратал авылының көньяк ягында калдыкларны санкцияләнмәгән складлауны ачыкладылар. Чүпләү мәйданы 12 000 кв.м, күләме - 10 000 куб.м.

октябрь, 2022 ел
чәршәмбе

Экология министрлыгының Идел аръягы территориаль идарәсе адресына «Халык контроле» системасы аша Буа районының Әлки авылындагы законсыз чүплек турында халык мөрәҗәгатьләре килде.

июнь, 2021 ел
сишәмбе

Экологик мониторинг кысаларында Татарстан Республикасы Экология һәм табигать ресурслары министрлыгының Идел аръягы территориаль идарәсе белгечләре Буа районының Степановка торак пункты янәшәсендә лицензиясез ком чыгару фактына юлыккан.

февраль, 2020 ел
чәршәмбе

Татарстан Республикасы Экология һәм табигать ресурслары министрлыгының Идел аръягы территориаль идарәсе инспекторлары Апас районында рөхсәтсез ике чүплеккә тап булган.