декабрь, 2022 ел
җомга

Традицион «ЭКОлидер» конкурсы 2004 елдан бирле үткәрелә. Аның төп максаты-экология һәм әйләнә-тирә мохитне саклау мәсьәләләренә игътибарны җәлеп итү. Быел конкурска 326 гариза килгән. Иң күп гаризалар - «Мәктәпкәчә белем бирү оешмаларында экологик белем бирү» номинациясендә - 66 балалар бакчасы быел конкурста катнашкан.

«Россия суы» бөтенроссия акциясендә җиңүче Дипломын бүген Су ресурслары федераль агентлыгы җитәкчесе киңәшчесе Илья Разбаш Татарстан Республикасы  Экология һәм табигать ресурслары министры Александр Шадриковка «ЭКОлидер» тантанасы вакытында тапшырды.

Иң экологик предприятие, иҗтимагый хәрәкәт, массакүләм мәгълүмат чаралары, уку йорты һәм иң яхшы дәүләт инспекторы - барлыгы 326 катнашучы һәм 1 абсолют җиңүче.

ноябрь, 2019 ел
сишәмбе

Татарстан Республикасы Экология һәм табигать ресурслары министрлыгы “ЭКОлидер” республика бәйгесендә катнашуга гаризалар кабул итә. Конкурста катнашуга табигатьне саклауны үзләренең төп бурычларыннан берсе итеп санаучы иң экологик предприятиеләр, уку йортлары, әйләнә-тирә мохит проблемаларына битараф кала алмаган җәмәгатьчелек вәкилләре һәм, әлбәттә инде, ел дәвамында Татарстан Республикасы Экология һәм табигать ресурслары министрлыгы инспекторларының чын ярдәмчеләре булып торган журналистлар чакырыла.