декабрь, 2023 ел
пәнҗешәмбе

Кукмараның 7нче «Колокольчик» балалар бакчасында мәктәпкәчә белем бирү оешмалары педагоглары өчен «Мәктәпкәчә яшьтәге балаларга экологик тәрбия бирү ресурсы буларак балалар бакчасының белем бирү мохите» дигән республика экологик семинары булып узды. Чарада ТР Экология министрлыгының Төньяк территориаль идарәсе инспекторлары катнашты.

декабрь, 2023 ел
дүшәмбе

Казанның 128 һәм 408 нче балалар бакчаларында тәрбияләнүчеләр кошлар һәм аларның яшәү рәвеше турында белделәр. ТР Экология һәм табигать ресурслары министрлыгының Үзәк территориаль идарәсе инспекторлары «кышкы кунаклар» белән очрашуга ничек әзерләнергә кирәклеге турында сөйләделәр.

җомга

Татарстан Республикасы Экология һәм табигать ресурслары министрлыгының кайнар линиясенә Арча шәһәренең «Питомник» микрорайонында Лекинка елгасының (елга Казансу елгасының кушылдыгы булып тора) пычрануы турында мөрәҗәгать килде. Гариза бирүче чистартылмаган агынты суларны агызу һәм иртәнге вакытта барлыкка килгән яман ис турында зарлана.

пәнҗешәмбе

ТР Экология министрлыгының Төньяк территориаль идарәсе белгечләре Лесхоз мәктәбенең икенче сыйныф укучылары өчен уен формасында экодәрес үткәрделәр. Башта укучылар кешенең әйләнә-тирә мохит белән үзара бәйләнеше һәм табигатьнең кеше тормышында нинди роль уйнавы турында фикер алыштылар.

чәршәмбе

Саба районын мониторинглау барышында Төньяк территориаль идарә инспекторлары рөхсәтсез калдыклар җыю урынына тап булганнар.

октябрь, 2023 ел
сишәмбе

Кама аръягы территориаль идарәсе белгечләре Түбән Кама шәһәренең 29 нчы мәктәпнең беренче сыйныф укучыларына туган як экологиясе турында җентекләп сөйләде.

октябрь, 2023 ел
чәршәмбе

Теләче районын тикшерү барышында Төньяк территориаль идарә инспекторлары тарафыннан Теләче авылында туфракка сыек калдыклар ташлау факты ачыкланды.

сентябрь, 2023 ел
чәршәмбе

ТР Экология министрлыгының Төньяк территориаль идарәсе белгечләре Арча районы Лесхоз мәктәбе укучылары өчен саф һавада экодәрес уздырган.

сентябрь, 2023 ел
чәршәмбе

Бүген Балтач районын тикшерү барышында ТР Экология министрлыгының Төньяк территориаль идарәсе инспекторлары Норма авыл җирлегендә скважинаны законсыз бораулау фактын ачыкладылар.

Арча районының Кәче авылында яшәүчеләрдән Казансу елгасы ягыннан яман ис килүе турында алынган мәгълүмат буенча, ТР Экология министрлыгының Төньяк территориаль идарәсе инспекторлары оператив рәвештә урынга чыктылар.