сишәмбе

Җир – ул безнең уртак йортыбыз, аны сакларга һәм кайгыртырга кирәк. Моның өчен Татарстанның көньяк-көнчыгыш инспекторлары нәрсә эшләргә кирәклеген әйттеләр.

пәнҗешәмбе

Чирмешән районын тикшерү барышында ТР Экология министрлыгының Көньяк-Көнчыгыш территориаль идарәсе инспекторлары Карамыш авыл җирлегендә рөхсәтсез калдыклар җыю урынын ачыклаганнар. Чүпләнгән территориянең мәйданы 500 кв.м тәшкил итә, чүплекнең күләме – 120 куб.м.

чәршәмбе

Кече Бөгелмә мәктәбендә экология дәресе узды, анда балалар гадәттәге чүп-чар, калдыкларны аерым җыю һәм эшкәртү турында күп кенә гаҗәеп фактлар белделәр.

сишәмбе

Башлангыч сыйныфлар өчен предмет атнасы кысаларында Нурлат мәктәбендә экочара узды. Педагоглар укучылары белән бергә «Урман аланында» дигән экологик әкият куйдылар. Театральләштерелгән чарага Татарстан Экология министрлыгының Көньяк-Көнчыгыш территориаль идарәсе инспекторларын да чакырулы иде.

дүшәмбе

ТР Экология һәм табигать ресурслары министрлыгының Идел-Кама территориаль идарәсе экологлары Чистайның 1нче «Веселая карусель» балалар бакчасында тәрбияләнүчеләр белән танышу өчен эко-әңгәмә үткәрделәр.

чәршәмбе

Әлмәт районын тикшерү барышында Экология министрлыгының Көньяк-Көнчыгыш территориаль идарәсе инспекторлары шәһәр чикләрендә Риза Фәхретдин урамында рөхсәтсез зур чүплек урынын тапканнар.

пәнҗешәмбе

Чирмешән районын мониторинглау барышында ТР Экология министрлыгының Көньяк-Көнчыгыш территориаль идарәсе экологлары Иске Кади авыл җирлегендә рөхсәтсез калдыклар җыю урынын ачыклаганнар.

җомга

Эколог һөнәре һәм бу эшнең үзенчәлекләре турында Бөгелмә педагогика көллиятенең 2 курс студентларына сөйләделәр. Экология министрлыгының Көньяк-Көнчыгыш территориаль идарәсе белгече Марат Узаков балаларга инспекторларның нинди эш башкаруларын һәм нинди бурычларны хәл итүләрен аңлатты.

Бөгелмә районы территориясен тикшерү барышында ТР Экология министрлыгының Көньяк-Көнчыгыш территориаль идарәсе инспекторлары Бөгелмә шәһәренең «Автомобилист» бакча җәмгыяте территориясендә рөхсәтсез калдыклар җыю урынын ачыклаганнар.