май, 2021 ел
пәнҗешәмбе

Санитар-экологик икеайлык һәм «Эковесна 2021» республика акциясе кысаларында Арча шәһәренең Җиңү паркында экологик бәйрәм үткәрелгән.

чәршәмбе

Эколог эшенең үзенчәлекләре һәм лабораториядә тикшеренү алымнары методлары турында сөйләгәннәр. ТР Экология министрлыгының Идел-Кама территориаль идарәсенең Аналитик контрольлек буенча махсуслаштырылган инспекция хезмәткәрләре Чистай шәһәренең 28нче балалар бакчасында тәрбияләнүчеләр өчен экскурсия үткәргән.

сишәмбе

Яр Чаллы шәһәренең 38нче «Аленький Цветочек» балалар бакчасында Татарстан Республикасы Экология һәм табигать ресурслары министрлыгының Кама буе территориаль идарәсенең Аналитик контрольлекнең махсус инспекциясе хезмәткәрләре экологик дәрес үткәргән.

чәршәмбе

Питрәч районының «Каенкай» балалар бакчасында мәктәпкәчә яшьтәге балаларга экологик тәрбия бирү темасына республика семинары булып узган. Чарада ТР Экология һәм табигать ресурслары министрлыгы хезмәткәрләре дә катнашкан.

пәнҗешәмбе

ТР Экология һәм табигать ресурслары министрлыгы тарафыннан «Эковесна2021» дигән республика акциясен башлап җибәрү кысаларында Instagram-конкурсына старт бирелде. 1 апрельдән 20 апрельгә кадәр социаль челтәрдән файдаланучыларга түбәндәге номинацияләр буенча фотографияләр һәм видеолар урнаштырырга тәкъдим ителә: