Арча шәһәрендә экологик бәйрәм үткәрелгән

2021 елның 6 мае, пәнҗешәмбе

Санитар-экологик икеайлык һәм «Эковесна 2021» республика акциясе кысаларында Арча шәһәренең Җиңү паркында экологик бәйрәм үткәрелгән. Арча муниципаль районы башкарма комитеты концерт-күңел ачу программасы оештырган, «Чиста булачак» республика яшьләр хәрәкәте активистлары танып-белү квестлары әзерләгән. Чарада Татарстан Республикасы Экология һәм табигать ресурслары министрлыгының Төньяк территориаль идарәсе белгечләре катнашкан. Балалар бакчасында тәрбияләнүчеләр музыка концертында бик теләп катнашкан. Ә укучылар макулатура, эшкәртелгән батарейкалар, пластик капкачлар җыюда катнашкан. Яшьләргә шәһәр халкы да кушылган, алар үзләре белән алып килгән калдыкларны сортларга аеруда актив катнашкан.

«Чүп-чарны контейнерларга җыярга күнеккәнбез инде, хәзер исә, киләчәк буыннар өчен табигый ресурсларны саклап калу өчен, аны бүләргә дә өйрәнергә кирәк», – дип билгеләгән шәһәрдә яшәүче ханым.

Экологик бәйрәм нәтиҗәләре буенча барысы да күтәренке күңел һәм яхшы кәеф алган.