апрель, 2024 ел
чәршәмбе

«Экояз» конкурсында ничек катнашырга һәм җиңүчеләрне нинди бүләкләр көтә? Быел Рус география җәмгыяте дайверларын кайда көтәргә һәм юннатлар барлык балаларны туган илне яратырга ничек өйрәтәчәк?

сентябрь, 2023 ел
чәршәмбе

Глобаль климат үзгәреше, парник эффекты. Хәзер без бу хакта ешрак ишетәбез һәм  төрле парадоксаль һава торышы үзгәрешләрен ешрак нәкъ менә шуның белән бәйлибез. Хәзерге вакытта атмосферада антропоген матдә ташландыкларының яртысы җыела, алар парник эффектын көчәйтә һәм глобаль җылынуны тизләтә.

август, 2023 ел
чәршәмбе

Бүген Татарстан тамашачыларына «Татарстан 24» телеканалында «Чистая среда» программасында Экология министрлыгының  лачын-балабаннарны реинтродукцияләү буенча сынау проектының нинди нәтиҗәләр һәм казанышлар белән тәмамлануы турында сөйлибез.

июль, 2023 ел
чәршәмбе

Сулыкларыбызның чәчәк атуына сәбәпче булган әлеге кечкенә цианобактерияләр туклыклы матдәләр һәм кыйммәтле микроэлементлар концентрациясе буенча чын рекордчылар икән.

июнь, 2023 ел
сишәмбе

Сүз Кызыл китапка кертелгән  дала лачыннары- балобаннар турында бара. Бу планетада иң тизләрнең берсе булган матур ерткыч кош. Кайчандыр ул Татарстанда да яшәгән, әмма соңгы тапкыр аны монда 1974 елда күргәннәр.

ноябрь, 2022 ел
дүшәмбе

Ни өчен конкурсларда катнашырга, яшь натуралистлар кемнәр һәм ничек алар сафларына басарга? Шушы һәм башка сорауларга «Эфир» телерадиокомпаниясенең «Чистый Татарстан» программасында җавап бирәбез.

ноябрь, 2022 ел
чәршәмбе

Бүген «Чиста Татарстан» программасында табигатьне саклаучыларның иң нәниләре, конкурслар, грантлар һәм Экология министрлыгы проектлары турында Экология министрлыгының информацион системалар һәм экологик агарту идарәсе башлыгы Дамир Вәлиуллин һәм «Чиста булачак» региональ яшьләр иҗтимагый оешмасы җитәкчесе Дилара Сатикова сөйләячәкләр.

октябрь, 2022 ел
чәршәмбе

Студия кунаклары - экология министрының беренче урынбасары Айрат Шиһапов һәм Россия экология җәмгыятенең Татарстан бүлеге җитәкчесе Азат Җиһаншин.

май, 2022 ел
чәршәмбе

Бүген «Эфир» телеканалында 19.45 һәм 22.45 сәгатьләрдә «Чистый Татарстан» тапшыруын карагыз. Студиянең кунаклары: Егор Тарнавский – ТР экология һәм табигать ресурслары министры урынбасары һәм Ольга Артемьева – Министрлыкның экологик белем бирү һәм иҗтимагый оешмалар белән хезмәттәшлек итү бүлеге җитәкчесе. Безнең белән бер дулкында булыгыз!

март, 2022 ел
чәршәмбе

Бүген киләчәк турында да, бүгенге көн турында да сөйләшербез, хәтта үткәнебезгә дә кайтырбыз. Бүген 19.45 һәм 22.45 сәгатьләрдә «Эфир» телеканалында «Чиста Татарстан» программасын карагыз. Без санитария-экология икеайлыгының башлануы турында сөйләрбез. Дөнья яхшырак якка үзгәрсен өчен нәрсәләр эшли алабыз – шуны искәртербез. Чөнки экология барыбызны да берләштерә!