март, 2022 ел
дүшәмбе

Узган шимбәдә Татарстан Республикасының теләгән һәр кешесе «Җир Сәгате» дип аталган экология акциясенә кушылды. Татарстанда акция барышында «Казан Кремле» музей-тыюлыгы», Казан Ратушасы, Мэрия, министрлык һәм ведомство биналарының, шулай ук театр, дәүләт учреждениеләре һәм Татарстан Республикасы муниципаль районнары администрацияләренең яктырткыч җайланмалары сүндерелде.

март, 2022 ел
җомга

Бу шимбәдә, 20:30 сәгатьтә әйдәгез, барыбыз да планетабызны саклау максатыннан, бер генә сәгатькә булса да утны сүндереп торыйк.  Бөтендөнья кыргый табигать фонды оештырган «Җир Сәгате» акциясе менә инде озак еллар дәвамында экология мәсьәләләренә битараф булмаган барлык кешеләрне берләштерә. Акциянең төп максаты – планетаның табигатенә һәм энергия ресурсларына сакчыл караш һәм җаваплы мөнәсәбәт тәрбияләү.

март, 2020 ел
дүшәмбе

Үткән шимбәдә дөньның барлык илләрендә яшәүчеләр “Җир Сәгате” экологик акциясенә кушылды. Электр энергиясен куллануны киметүдә татарстанлылар да актиа төстә катнашты. Республикада яшәүчеләрнең уртак тырышлыгы белән 50 мегаватт күләмендә электр энергиясе янга калдырылды.

март, 2020 ел
җомга

28 мартта “Җир Сәгате-2020” еллык экологик акциясе уздырылачак. Бөтендөнья кыргый табигать фонды (WWF) оештырган акция табигатькә һәм планетадагы ресурсларга карата җаваплы мөнәсәбәтнең зарурилыгына игътибарны җәлеп итү максатында үткәрелә. Чара җирле вакыт буенча 20:30 сәгатьтә башлана.