июнь, 2024 ел
җомга

Экологик икеайлык нәтиҗәләре буенча Татарстанда 4 меңгә якын хокук бозу очрагы ачыкланган, - бу хакта Татарстан төбәк идарәсе үзәгенең туры эфирында Татарстан Республикасы  экология һәм табигать ресурслары  министрының беренче урынбасары Илнур Гобәйдуллин сөйләде.

октябрь, 2022 ел
сишәмбе

Александр Шадриков бүген «Реальное время» интернет-басмасы укучыларының сорауларына җавап бирде. Аерым алганда, экология һәм табигать  ресурслары министры санкцияләнмәгән чүплекләр һәм, әгәр сезнең районда  экологик тернәкләндерүгә мохтаҗ  сулыклар булса, кая язарга икәнен сөйләде.

Бүген туры элемтә кысаларында Татарстан Республикасы экология һәм табигать ресурслар министры ведомствоның фәнни оешмалар, шул исәптән Россия Фәннәр академиясе белән ничек эш итүе турында сөйләде.

Бүген ТР экология һәм табигать ресурслары министры туры эфир вакытында «Реальное время»  интернет-газетасында укучылар сорауларына җавап бирде. Александр Шадриков билгеләп үткәнчә, экологик көн тәртибе елдан-ел ныграк яңгырый. Экология, беренче чиратта, кешеләрнең сәламәтлеге, димәк, бу һава, алар эчә торган суның сыйфаты, алар ашый торган продуктларның сыйфаты.