октябрь, 2023 ел
пәнҗешәмбе

900дән артык укучы Казанның Нокса урманы территориясен чистартты. Уеннарда Казан, Әтнә, Югары Ослан, Биектау, Зеленодольск, Лаеш һәм Питрәч районнарыннан балалар катнашты.

ноябрь, 2022 ел
җомга

Ел ахырында, Enter интернет басмасы үз укучылары арасында тавыш бирүне оештыра. Быел «Ел мәгърифәтчеләре» номинациясендә «Чиста уеннар» экологик проекты да бар.

октябрь, 2022 ел
пәнҗешәмбе

8 октябрьдә барлык татарстанлыларны «Мәктәпнең чисталык кубогы»на чакыралар - бу шәһәрнең мәктәп командалары арасында табигый территорияләрне чүп-чардан чистарту һәм калдыкларны аеру буенча команда ярышлары.

сентябрь, 2022 ел
шимбә

Бүген Изумрудное  күлендә «Яшел Россия» бөтенроссия өмәсе узды. Анда 398 татарстанлы катнашты. Экологик акция «Чиста уеннар» форматында үтте. 106 команда сәгать ярым эчендә 2246 килограмм чүп-чар җыйды, шул исәптән 80 капчык пластик, 89 капчык пыяла, 22 капчык металл һәм 424 килограмм резина покрышкалар.

сентябрь, 2022 ел
пәнҗешәмбе

Бүген Юдино бистәсендәге Изумрудное күлендә 17 сентябрьдә узачак өмәгә теркәлүнең соңгы көне. Экологик акция «Чиста уеннар» квест-уен форматында узачак.

апрель, 2021 ел
дүшәмбе

24 апрельдә «Эковесна 2021» үзәк республика өмәсе кысаларында сезонның беренче уены узачак.

сентябрь, 2020 ел
җомга

2020 елның 19 сентябрендә «Зеленая Россия» бөтенроссия өмәсе һәм «Вода России» бөтенроссия акциясе кысаларында, «Экология» илкүләм проектының «Уникаль су объектларын саклау» федераль проекты кысаларында Изумрудное (Юдино поселогы) һәм Лебяжье күлләре территорияләрен чистарту буенча экологик акция үткәрелә.

октябрь, 2019 ел
сишәмбе

Тукай районында үткәрелгән  “Чиста уеннар”да катнашучылар 2034,68 кг калдык җыйганнар. Калдыкларны аерып җыю буенча ярышлар Бәтке авылының үзәк пляжы яр буенда узган.