октябрь, 2021 ел
чәршәмбе

2021 елның 2-3 ноябрендә Томскида онлайн-форматта IV«Өзлексез экологик белем бирү: проблемалар, тәҗрибә, перспективалар» россиякүләм фәнни-гамәли конференциясе үткәрелә. Конференция «Экология», «Мәгариф» һәм «Мәдәният» илкүләм проектларын үтәү кысаларында үткәрелә.

сентябрь, 2021 ел
чәршәмбе

Чара Татарстан нефть, газ, химия форумы кысаларында гамәлгә ашырылды. Анда ТР экология министрының беренче урынбасары Айрат Шиһапов, Табигатьтән файдалану өлкәсендә күзәтчелек буенча федераль хезмәтнең Идел-Кама төбәкара идарәсе җитәкчесе Фаяз Шакиров, ТР буенча Россия экология җәмгыяте җитәкчесе Азат Җиһаншин, Территорияләрне инвестицияле үстерү фонды генераль директоры урынбасары Руслан Гаджиев катнашты. Дискуссиядә шулай ук федераль һәм региональ хакимият органнары белгечләре, шулай ук әйләнә-тирәлекне саклау, табигатьтән рациональ файдалану, тискәре экологик нәтиҗәләрне җайга салу һәм булдырмау өлкәсендәге проблемаларны хәл итү белән бәйле РФ төбәкләреннән фәнни, инженерлык оешмалары вәкилләре катнашты.

март, 2021 ел
пәнҗешәмбе

Шундый исем белән Кукмарада IX төбәкара экологик-географик фәнни-гамәли конференция булып узган. Чара Югары Арбаш урта мәктәбендә узган.

гыйнвар, 2021 ел
пәнҗешәмбе

Чара укучыларның фәнни-тикшеренү, гамәлдә табигать саклау эшчәнлеген үстерүгә һәм табигый байлыкларга җаваплы караш формалаштыруга юнәлтелгән. Чараны ТР Фән һәм мәгариф министрлыгының «Республика олимпиада үзәге» дәүләт автоном мәгариф учреждениесе, ТР Фәннәр академиясенең Экология һәм җир асты байлыкларыннан файдалану проблемалары институты белән берлектә, ТР Экология һәм табигать ресурслары министрлыгы һәм Казан (Идел буе) федераль университеты ярдәмендә оештыра.

ноябрь, 2019 ел
җомга

Бүген Мәскәүдә табигатьне ихтыяри саклау эшчәнлегенә йомгак ясалган. Экологик белем бирү буенча VI Бөтенроссия конференциясе кысаларында Россия Федерациясе табигать ресурслары һәм экология министры Дмитрий Кобылкин, В.И.Вернадский исемендәге Хөкүмәтнеке булмаган экология фонды президенты Владимир Грачев катнашында пленар утырыш узган. Татарстан Республикасы экология һәм табигать ресурслары министрлыгы исеменнән исә Мәгълүмати системалар һәм экологик агарту идарәсе башлыгы Дамир Вәлиуллин катнашкан.