«Яшь эколог» профильле смена программасы республиканың 6 районыннан 80 баланы берләштерде

2024 елның 27 июне, пәнҗешәмбе

15 июньнән 2 июльгә кадәр «Дуслык» мәгариф-сәламәтләндерү үзәгендә «Яшь эколог» республика профильле сменасы уза. Хәзер биредә республиканың 6 районыннан 80 бала ял итә һәм белем ала.

Экологик юнәлешне үзгәртү программасы үз эченә өстәмә белем бирү учреждениеләреннән мастер-классларны, командалар һәм берләшү уеннарын, спорт, күңел ачу, иҗади чараларны ала.

«Мәктәп укучыларында шундый дәрт һәм табигатебезне сакларга теләк күрү шатлыклы. Киләчәктә эколог булырсызмы-юкмы, бүгенге хисләрегезне гомер буе саклап калу мөһим түгел. Чөнки экология фән, һөнәр яки һөнәр генә түгел, ул җан халәте!» - дип билгеләп үтте Экология министрлыгының экологик мәгърифәт бүлеге башлыгы Ольга Артемьева.