Идел аръягы территориаль идарәсе экологлары Буа районында батарейкалар җыю акциясендә җиңүчеләрне бүләкләделәр

2022 елның 9 декабре, җомга

Буа районының иң яхшы мәктәпләрен һәм балалар бакчаларын ТР Экология министрлыгының Идел аръягы территориаль идарәсе белгечләре бүләкләде. Быел 7 җиңүче Экология министрлыгыннан Мактау грамоталары һәм бүләкләр алды. Иң активлары - М. М. Вахитов исемендәге гимназия, Буа шәһәре лицей-интернаты, Килдураз мәктәбе, Кыят мәктәбе һәм «Светофорик», «Солнышко», «Теремкәй» балалар бакчалары. Исегезгә төшерәбез, уртак тырышлык белән 282,12 кг эшләнгән батарейкалар җыелган иде, алар утильләштерүгә тапшырылды.

Чара кысаларында экологлар барлык катнашучыларга экология өлкәсендәге проблемалар турында Министрлыктагы социологик сораштыру үткәреп хәбәр итә алуларын искә төшерделәр. Моның өчен сайтта анкета тутырырга кирәк https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeb6j06JQef33tREpW8DckNyVYOd7jGBjyQq-UWEzxQ2vnSNg/viewform?fbzx=62188992472650519.