50 мәктәп укучысы «Ил буенча экологик кизүдә торучы» табигать саклау акциясенә кушылды

2021 елның 24 сентябре, җомга

Казан шәһәренең Горки-Әмәт урманында экология көне бик кызыклы һәм нәтиҗәле узды. «Ил буенча экологик кизүдә торучы» Бөтенроссия акциясе кысаларында 125 нче гимназия, 86 нчы мәктәп һәм 35 нче лицей укучылары экологик квизда көч сынашты, аннары алар территорияне җыештырырга кереште. Чарада шулай ук ТР Экология министрлыгы, «Республика мәктәптән тыш эшләр үзәге» ДБУ, «Экологик сәясәт һәм мәдәният үзәге» Бөтенроссия иҗтимагый оешмасының Татарстан региональ бүлекчәсе һәм Шәһәр балалар экология-биология үзәге вәкилләре катнашты.

«Әйләнә-тирә мохитне саклау өчен, һичшиксез, гений булырга кирәк. Берләшеп эшләгән вакытта, хәтта гадәти җыештыру да табигатьне саклау эшенә зур файда китерәчәк. Катнашучыларга табигатькә һәм тулаем планетабызның киләчәгенә битараф булмаган мөнәсәбәт өчен рәхмәт!» – дип билгеләп үтте Министрлыкның экологик агарту һәм җәмәгать оешмалары белән багланышлар бүлеге җитәкчесе Ольга Артемьева.

Бер-ике сәгать эчендә 175 кг чамасы чүп-чар җыелды.