август, 2021 ел
пәнҗешәмбе

ТР Экология һәм табигать ресурслары министрлыгы Идел-Кама территориаль идарәсе инспекторлары Алексеевск районында мониторинг үткәргәндә, Биләр авылындагы элеккеге полигон территориясендә каты көнкүреш калдыкларының санкцияләнмәгән урынга чүплек туплануын ачыклаган.

август, 2021 ел
пәнҗешәмбе

Министрлыкның Идел-Кама территориаль идарәсе инспекторлары Аксубай районының Иске Ибрай авылында торак йортлардан чыккан калдыкларның сортларга аерылмавын ачыклаган. Санкцияләнмәгән чүплекнең мәйданы - 140 кв.м., күләме 50 куб.м. тәшкил итә.

җомга

Металл койма тотып, Бизнә елгасына һәм аның яр буе полосасына ирекле үтеп керү юлын чикләгәннәр. Татарстан Республикасы Экология һәм табигать ресурслары министрлыгының Идел-Кама территориаль идарәсенә шундый мөрәҗәгать килеп иреште.

пәнҗешәмбе

ТР Экология министрлыгының Идел-Кама территориаль идарәсе инспекторлары төзелеш калдыкларын санкциясез ташлау урыннарын ачыклаган.

сишәмбе

Бүген Татарстан Республикасы Экология һәм табигать ресурслары министрлыгының Идел-Кама территориаль идарәсе хезмәткәрләре, Россия Эчке эшләр министрлыгының Чистай районы буенча ЮХИДИ бүлегенең теркәү-имтихан бүлеге хезмәткәрләре белән берлектә, «Чиста һава» операциясе үткәргән.