февраль, 2021 ел

20 фандоматның нәтиҗәлелеге күрсәткече 6 тонна чиста калдык тәшкил иткән.

Тапшырылган икенчел чимал өстәмә сортировкалау таләп итми һәм брикетлаштырылганнан соң шунда ук эшкәртүгә җибәрелә. Проектның инициаторлары билгеләп үткәнчә, пластикның җыелган күләме 120 урам эскәмиясе яки 15 мең футболка җитештерергә мөмкинлек бирәчәк, ә алюминийдан эчемлекләр өчен яңа банклар ясарга мөмкин.

октябрь, 2020 ел
җомга

Ачылу тантанасында Татарстан Республикасы экология һәм табигать ресурслары министры урынбасары Айрат Шиһапов, «Кориб Металл» ҖЧҖ директоры Олег Коробченко һәм Түбән Кама шәһәре администрациясе вәкилләре катнашты.

октябрь, 2020 ел
пәнҗешәмбе

Бүген Горки-Әмәт урманында калдыкларны сортларга аеру һәм эшкәртү буенча интерактив экспозиция ачылды. Республика башкаласында «Казан – калдыкларсыз шәһәр» проекты кысаларында яңа белем бирү пространствосы барлыкка килде.