апрель, 2020 ел
чәршәмбе

Халыкның санитар-эпидемиологик иминлеген тәэмин итү максатларында, Татарстан Республикасы Экология һәм табигать ресурслары министрлыгына шәхси мөрәҗәгать итү шартлары вакытлыча чикләнде.

март, 2020 ел
чәршәмбе

I, II һәм III категориядәге объектларда эшчәнлек алып баручы хосусый эшмәкәрләр һәм юридик затлар 2020 елның 25 мартына кадәр, “Әйләнә-тирә мохитне саклау турында” 10.01.2002  ел, № 7-ФЗ Федераль  законның 67 статьясындагы таләпләр нигезендә, вәкаләтле дәүләт органнарына хисап тапшырырга тиеш.

февраль, 2020 ел
дүшәмбе

Каты файдалы казылмалар запасларының торышы һәм үзгәрүе турында мәгълүматлар  (5-ГР статистика хисабы формасы) кабул итү кампаниясе төгәлләнгән. Республикада 284 җир асты биләмәсеннән файдаланучылар арасыннан яртысыннан артыграгының закон бозуларга юл куйганлыгы ачыкланган.