декабрь, 2020 ел
сишәмбе

Бүген ТР Экология һәм табигать ресурслары министрлыгында журналистлар белән Яңа ел алды очрашуы булып узды. Матбугат конференциясен министр Александр Шадриков үткәрде.

сентябрь, 2020 ел
сишәмбе

Бүген «Татмедиа»да Татарстанның экология һәм табигать ресурслары министры Александр Шадриков катнашында матбугат конференциясе узды.

апрель, 2020 ел
чәршәмбе

Бүген «Татар-информ» мәгълүмат агентлыгында узган матбугат конференциясендә апрель нәтиҗәләре буенча санитар-экологик икеайлык нәтиҗәләре турында сөйләштеләр. Чара журналистлар белән Татарстанның экология һәм табигать ресурслары министры Александр Шадриков катнашында онлайн режимда узды.

апрель, 2020 ел
чәршәмбе

Вакытны әйләнә-тирәлек өчен дә, үзең өчен дә файдалы итеп үткәреп җибәрергә. ТР Экология һәм табигать ресурслары министрлыгы пандемия шартларында әнә шундый максат куйган иде, һәм бу ният инде  тормышка ашырылды. «Татармультфильм» иҗат берләшмәсе, «Чиста булачак» яшьләр экологик хәрәкәте, Рус география җәмгыятенең төбәк бүлекчәсе, ТР Яшь натуралистлар хәрәкәте белән берлектә, гражданнарны, бигрәк тә яшь буынны, экологик агарту эшчәнлегенә җәлеп итү өчен шартлар тудырылды.

февраль, 2020 ел
җомга

2020 елга нинди планнар корылуын сөйләү генә түгел, бәлки әле халыкны шуларга үзгәрешләр һәм тәкъдимнәр кертүгә дә җәлеп итәргә. Бүген “Татмедиа”да Татарстан Республикасы Экология һәм табигать ресурслары министрлыгы республиканың экологик юнәлештәге волонтерлык хәрәкәтләре белән берлектә  алда торучы экоакцияләр белән таныштырды.