апрель, 2024 ел
сишәмбе

Бүген экология министры Александр Шадриков Министрлар Кабинетында узган брифингта Татарстан Экология министрлыгының атмосфера һавасының пычрануын контрольдә тотуның 17 автомат станциясе ачылуы турында хәбәр итте.

февраль, 2021 ел
җомга

Татарстан Республикасы Экология һәм табигать ресурслары министрлыгында «Татнефть» ГАҖ һәм «ТАНЕКО» АҖ вәкилләре белән киңәшмә узды. Компания вәкилләре әйләнә-тирә мохитне саклау мәсьәләләре буенча фикер алышуда читтән торып, видеоконференцэлемтә аша катнашты.

гыйнвар, 2021 ел
чәршәмбе

Бүген Татарстан Республикасы Экология һәм табигать ресурслары министрлыгының йомгаклау коллегиясендә Татарстан Республикасы Премьер-министрының беренче урынбасары Рөстәм Нигъмәтуллинга innostage ИТ-компаниясе тарафыннан эшләнгән һаваның торышын анализлау моделе тәкъдим ителде.

октябрь, 2020 ел
сишәмбе

ТР Экология һәм табигать ресурслары министрлыгы белгечләре гражданнарның күпсанлы мөрәҗәгатьләренә бәйле рәвештә атмосфера һавасы сыйфатына көн саен мониторинг үткәрә. Сасы ис турында һәр сигнал буенча күчмә экологик лаборатория урынга чыга, шул исәптән төнге вакытта да.