Министр урынбасары Егор Тарнавский студент-аграрийларны уку елы башлануы белән котлады

2024 елның 2 сентябре, дүшәмбе

Бүген Казан дәүләт аграр университетында Белем көненә багышланган тантаналы линейка узды. Балаларга хәер-фатиха биргән мәртәбәле кунаклар составында ТР экология һәм табигать ресурслары урынбасары Егор Тарнавский да бар иде.

«Безнең республика җитәкчеләре – университет стеналарында бирелә торган сыйфатлы белем бирүнең ачык мисалы. Мин ышанам ки, сез традицион белемнәрне дә, барлык белем бирү процессының заманча инновацион нигезләрен дә алырсыз», – дип билгеләп үтте үзенең сәламләү чыгышында спикер. Ул ассызыклаганча, балалар өстендә иң беренче чиратта илебезнең азык-төлек, сәнәгать һәм экологик иминлеге торачак.

«Без, Экология министрлыгы буларак, сезне тармак предприятиеләрендә дә, үз Министрлыгыбызда да шатланып каршы алачакбыз. Остазларыгызга, педагогларыгызга белем дәрәҗәләре өчен аерым рәхмәт. Тагын бер кат кабатлыйм, бу дәрәҗә, бу белем бирү процессының сыйфат билгесе», – дип ассызыклады табигатьне саклау ведомствосы җитәкчесе.

Экологик агарту эшчәнлеге һәм Татарстан территориясендә табигатьне саклау буенча гамәли чараларда актив катнашкан өчен урман хуҗалыгы һәм экология факультетының 2 курс студенты Евгений Бахирев билгеләп үтелде. Егор Тарнавский аңа Министрлыкның рәхмәт хатын тапшырды.