«Экояз» җиңүчеләрен һәм табигатькә битараф булмаганнарны ял көннәрен бергә Казансу ярында үткәрергә чакырабыз

2024 елның 10 июне, дүшәмбе

«Компас» фондының «Илкүләм җыештыру үзенчәлекләре» Бөтенроссия акциясе кысаларында 15 июньдә берьюлы ике грандиоз вакыйга узачак! Бу –Казансу елгасы ярындагы өмә һәм «Экояз» конкурсында җиңүчеләрне бүләкләү.

Республика конкурсы 1 апрельдә старт алды һәм нәтиҗәләр буенча безгә 1202 гариза килде, шул исәптән:

«Экоярдәмче» номинациясе – 104;

«Экоберләшмә» номинациясе – 201;

«Экокоманда» номинациясе (балалар бакчалары) – 398;

«Экокоманда» номинациясе (мәктәпләр) – 382;

«Экогаилә» номинациясе – 117.

15 июньдә «Түбән Заречье» пляжында очрашабыз! Җыелу – 9:30, бүләкләү тантанасы 10: 00 сәгатьтә башлана.

Бүләкләнгәч, өмә узачак, ләкин гадәти түгел, ә эко-Сабантуй форматында. Җыештырудан тыш, катнашучылар җирле колорит һәм атмосферадан ләззәт ала алачак, алар «Антре» ансамблен, «Ямьле» төркемен һәм шәһәр халкы үзләре булдырачак. Һәркем мастер-классларда һәм мәдәни программада катнаша алачак, ә   җыештырудан соң кыр кухнясы ризыгы көтәчәк!

«Илкүләм җыештыру үзенчәлекләре» акциясенең бер өлеше бул һәм үз шәһәреңнең әйләнә-тирә мохитен яхшыртуга үз өлешеңне керт!