Экология министрлыгы инспекторлары өмәләргә чыгуларын дәвам итә

2024 елның 3 июне, дүшәмбе

Чаллыда мәктәп укучылары Кама буе идарәсе хезмәткәрләре белән бергә Габдулла Тукай исемендәге яр буенда «Кыңгырау күпере» янында чисталык урнаштыру өчен җыелдылар. 123 активист уртак көч белән дистәләгән капчык чүп-чар җыйды. Актив катнашулары өчен барысына да Экология министрлыгы тарафыннан истәлекле бүләкләр тапшырылды.

Балтач һәм Арча районнарында яшь экоактивистлар шулай ук су объектлары янында тәртип урнаштырдылар. Балтач бистәсендә балалар чишмә территориясендә җыелдылар. Алар урынны чүп-чардан, коры ботаклардан һәм яфраклардан чистарттылар. Ә Арчада җирле буада җыештырдылар.

«Районыбызның чисталыгы өчен барыбыз да җыелуыбыз бик яхшы. Мондый өмәләр экологик культураны формалаштыра һәм үстерә», - дип билгеләп үтте Экология министрлыгы инспекторлары.