Экология министрлыгы инспекторлары Татарстан районнарына мониторинг үткәрүне дәвам итә

2024 елның 3 июне, дүшәмбе

Санитар-экологик икеайлык тәмамланды, әмма төзекләндерү һәм чисталыкны билгеләү буенча эшләр дәвам итә. Мәсәлән, Яңа Чишмә авылында, Пролетар урамында төзелеш калдыкларын, шулай ук автомобиль шиннарын рөхсәтсез җыю факты ачыкланды. Чүплекнең мәйданы 180 кв.м тәшкил итә.

Яңа Чишмә җирлеге башкарма комитетына табигать саклау законнарын бозуның рөхсәт ителмәве һәм 60 көн эчендә хокук бозуларны бетерү кирәклеге турында кисәтү бирелде.

Исегезгә төшерәбез, санитар-экологик икеайлык 1 апрельдән 31 майга кадәр узды. Бу вакыт эчендә республика буенча барлык күзәтчелек органнары тарафыннан 3 460 хокук бозу очрагы ачыкланган, 1 799 – бетерелгән, 1 500 хокук бозучы административ җаваплылыкка тартылган. 5 миллион сумга якын штраф салынган.