Экология министрлыгының Идел-Кама Экология министрлыгы идарәсе инспекторлары 2 санкцияләнмәгән чүплек тапкан

2024 елның 23 апреле, сишәмбе

Республиканың Яңа Чишмә һәм Балык Бистәсе районнары территорияләрен күчмә тикшерү барышында Экология министрлыгының Идел-Кама идарәсе инспекторлары рөхсәтсез калдыклар җыюны ачыклаганнар. Мәсәлән, Яңа Чишмә  авылында Луговая урамында крестьян-фермер хуҗалыгы җитәкчесе йорты янында металл калдыклары чүплеге табылган. Инспекторлар билгеләп үткәнчә, металл сыныкларыннан тыш, махсус техниканы ремонтлауның запас өлешләре дә табылган, ремонт КФХ башлыгы йорты янындагы  кишәрлектә башкарыла.

Экологлар коммуналь һәм төзелеш калдыкларын ташлауның тагын бер фактын Балык Бистәсендә Пролетар урамында тапканнар. Пычранган кишәрлекнең гомуми мәйданы 200 кв.м тәшкил итә.

Экология министрлыгының Идел-Кама идарәсе инспекторлары тарафыннан табигатьне саклау законнарының мәҗбүри таләпләрен бозуга юл куймау һәм 60 көн эчендә хокук бозуларны бетерү кирәклеге турында кисәтүләр бирелгән.