Экологик белем көнен Россия география җәмгыяте белән өмә ясап билгеләп үтәбез

2024 елның 15 апреле, дүшәмбе

15 апрельдә бөтен дөньяда экологик белемнәр көне билгеләп үтелә. Бу бәйрәм экология белгечләре өчен генә түгел, ә планетабызның киләчәге турында кайгыртучы барлык кешеләр өчен дә әһәмиятле. Бу көнне күп кенә оешмаларда иң  нәни  табигать саклаучылар өчен акцияләр, конференцияләр, җыелышлар һәм уеннар үткәрелә.

Татарстанда һәр өченче кеше экологик белем көнен кыюлык белән билгеләп үтә ала, чөнки миллионнан артык татарстанлы экологик чараларда һәм өмәләрдә актив катнаша. Республикада 10 меңнән артык  «Чиста булачак» экоактивисты һәм 2000 юннат. Бу битараф булмаган балалар инде үзләре остазлар булып киткәннәр һәм балалар бакчаларында, мәктәпләрдә һәм университетларда экология дәресләре үткәрәләр. Экологик белем көне традицион рәвештә Экология министрлыгының «Экояз» конкурсы һәм санитар-экологик икеайлык белән туры килә. Шуңа күрә әгәр дә сез экологиягә ничек өлеш кертергә  дисәгез, безнең чараларда  катнашыгыз. 20 апрельдә үк Дәрвишләр бистәсендәге Комсомол күлендә узачак өмәгә кушылырга чакырабыз. Сәгать 10:00дә башлана. Әйдәгез, Рус география җәмгыятенең төбәк бүлеге белән бергә тәртип урнаштырыйк. Барыгызны да көтәбез!